Plata ora suplimentara

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Plata ora suplimentara

Mesajde serbyk » 09 Feb 2023, 19:45

Bună ziua ! Am și eu o nelămurire. Sunt informatician la o școală cu jumătate de norma, iar la alta scoala sunt profesor cu norma intreaga, unde am și norma de baza. Pe informatician sunt încadrat pe cumul.
La scoala unde predau am o ora suplimentara, iar la scoala unde sunt informatician am 1 ora suplimentara de predare calificat. Acum, diferența pe ora suplimentara este cu 13 lei brut/ora (mai puțin în scoala unde sunt informatician). Care ar fii motivul ? Este normal sa difere plata pe ora între 2 scoli ? În speranța că mă puteți ajuta, va mulțumesc! Zi frumoasa!
serbyk
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Iun 2012, 15:55

Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori