Transfer

Transfer

Mesajde ionut_puk » 10 Ian 2023, 19:15

Bună seara , sunt prof.în înv. primar ,titulară pe învățători la o structură.Doresc să mă transfer de la structură la școala de centru ,tot pe învățător.În școala de centru am o colegă titulară pe educatori care dorește să se tranfere pe același post , ambele cu același domiciliu.Mă interesează care dintre noi are prioritate în această situație ? Care sunt pașii ?
ionut_puk
 
Mesaje: 1
Membru din: 31 Mai 2012, 14:03

Re: Transfer

Mesajde RobiPiloiu » 23 Ian 2023, 21:24

Buna seara! Dvs. aveti prioritate deoarece nu schimbati specializarea in timp ce colega schimba specializarea prin trecerea de la Educator la invatator. Cel mai bine e sa intrebati la ISJ despre aceasta situatie.
RobiPiloiu
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Apr 2018, 12:56

Re: Transfer

Mesajde sportiv » 25 Ian 2023, 01:06

ionut_puk scrie:Bună seara , sunt prof.în înv. primar ,titulară pe învățători la o structură.Doresc să mă transfer de la structură la școala de centru ,tot pe învățător.În școala de centru am o colegă titulară pe educatori care dorește să se tranfere pe același post , ambele cu același domiciliu.Mă interesează care dintre noi are prioritate în această situație ? Care sunt pașii ?

Fiind în aceeași unitate cu PJ nu cred că se numește transfer! :oops: De fapt este obligația directorului de a definitiva încadrarea și a CA de a o valida! Cu alte cuvinte este la latitudinea (alegerea directorului), nu are ,,treabă” ISJ-ul!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 1 vizitator

cron