Titularizare

Titularizare

Mesajde AdiNap2a » 24 Mar 2021, 21:09

Bună seara! Am absolvit liceul pedagogic acum doi ani și aș vrea să profesez in învățământul preșcolar îmi poate spune cineva va rog frumos care sunt pașii de urmat pentru a mă înscrie la examenul de titularizare? Va mulțumesc anticipat! O seară frumoasă!
AdiNap2a
 
Mesaje: 1
Membru din: 24 Mar 2021, 21:06

Re: Titularizare

Mesajde sportiv » 25 Mar 2021, 14:36

Având dublă specializare (educ./înv.) puteți să optați pentru una dintre ele (cea de la preșcolar, am înțeles)! Pentru asta trebuie să vă înscrieți la concursul de titularizare (în jud. dv) , pentru a fi repartizată, funcție de medie și posturile existente, la o unitate școlară! P.S. Aici puteți găsi ce vă interesează!
https://www.google.com/search?q=metodol ... e&ie=UTF-8
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Titularizare

Mesajde Myprettyshirts » 25 Dec 2022, 16:59

Buna ziua. Am terminat facultatea de Pedagogie a invatamantului primar si prescolar in anul 2014. Dupa terminarea studiilor , parintii mei au primit oportunitatea de a lucra in Spania si eu am plecat cu ei. Nu am dat niciodata titularizarea
Insa am hotarat sa ma intorc in Romania in 2023 si, avand aceasta facultate terminata as dorii sa intru in sistem, insa nu stiu daca mai este posibil.
Se poate sa ma inscriu la exemenul de titularizare in mai sau macar la cel de suplinitori in August? Sau trebuie sa dau niste echivalari/ sa fac niste cursuri de recuperare ?
Myprettyshirts
 
Mesaje: 4
Membru din: 25 Dec 2022, 16:58

Re: Titularizare

Mesajde Alexis1 » 28 Dec 2022, 20:04

BUNA.da poti sa te inscri linistita la titularizare in mai.licenta ta nu expira poti oricand sa intri in sistem
Alexis1
 
Mesaje: 1
Membru din: 06 Iun 2019, 23:02

Re: Titularizare

Mesajde Myprettyshirts » 29 Dec 2022, 22:51

Alexis1 scrie:BUNA.da poti sa te inscri linistita la titularizare in mai.licenta ta nu expira poti oricand sa intri in sistem


Multumesc mult ! <3
Myprettyshirts
 
Mesaje: 4
Membru din: 25 Dec 2022, 16:58


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron