titularizarea psihopedagogia speciala

titularizarea psihopedagogia speciala

Mesajde magdalenaproasta » 09 Mar 2006, 16:59

As dori sa stiu de unde sa fac rost de material ptr titularizare(psihopedagogia speciala ). Va multumesc!
magdalenaproasta
 
Mesaje: 18
Membru din: 21 Sep 2005, 14:44

Mesajde catelutza » 13 Mar 2006, 18:22

catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Mesajde sandu_lucica » 08 Iun 2006, 15:50

daca sunt educatoare in invatamantul special nu este voeba de educator, la ce materie dau concurs de titularizare?
as vrea sa mi raspundeti daca stie cineva.
sandu_lucica
 
Mesaje: 14
Membru din: 23 Ian 2006, 11:35

Mesajde catelutza » 09 Iun 2006, 11:39

Eu stiu ca la Psihopedagogie speciala, dar un raspuns mai clar va poate da inspectorul de resurse umane, unde v-ati depus cererea de inscriere, sau unde o sa v-o depuneti. pe aceasta cerere trebuie trecuta si disciplina de ex. In jud. C-ta deja s-au facut inscrierile pentru cocursul de titularizare...si banuiesc ca asa ar fi trebuit sa se intample in toata tara, avand in vedere ca este acelasi calendar. :roll:
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Mesajde sandu_lucica » 13 Iun 2006, 19:55

da ai dreptate dar o problema este si poate nu decat la noi in judet . eu sunt educatoare la o gradinita speciala si dau concurs pe psihopedagogie speciala dar o alta colega desi a terminat tot acelas colegiu da examen la terapii educationale , iar alta la limba romana. de ce diferenta asta?
sandu_lucica
 
Mesaje: 14
Membru din: 23 Ian 2006, 11:35

Mesajde catelutza » 13 Iun 2006, 22:15

Nu pot decat sa presupun, cu exactitate doar inspectoratul scolar poate sa va raspunda: Diferentele provin din specificul posturilor. Probabil colega dv. care da examen la terapii a optat pentru un post normat dupa amiaza (cel de terapii - se numeste educator specializat, dar nu sunt chiar sigura de aceasta denumire), iar colega dv. care da ex. la limba romana da examen pentru un post normat pentru limba romana dar in scoala speciala. Dv. dati examen la psihopedagogie speciala pentru un post de dimineata (educator la gradinita) ?
Cam asta ar fi explicatia pe care as da-o eu, dar...nu stiu daca va este suficienta.
Mult succes la examen!
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Mesajde sandu_lucica » 25 Iun 2006, 20:22

colegele despre care am scris dau examen pentru posturi identice cu al meu de asta mi se parea o greseala . sunt curioasa sa vad cu le incadeaza dupa examen.este o bataie de joc. :?: :(
sandu_lucica
 
Mesaje: 14
Membru din: 23 Ian 2006, 11:35

psihopedagogie speciala

Mesajde cara112 » 18 Iun 2009, 20:21

Pentru postul de Educator C.E.S examenul se sustine dupa programa Terapiei Educationale ,Pentru postul de prof psihopedagog,prof educator , prof logoped examenul se sustine dupa programa Psihopedagogie Speciale. Daca se sustin altfel inseamna ca poate fi o conentie a Inspectoratului de care apartineti.
cara112
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iun 2007, 20:01

Re: titularizarea psihopedagogia speciala

Mesajde baxter » 02 Iul 2010, 18:27

Detin materiale complete pt titularizarea la psihopedagogie speciala. Pot fi contactata la [cenzurat, va rog comunicati adresa prin mesaj privat].
baxter
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Iul 2010, 18:25

Re: titularizarea psihopedagogia speciala

Mesajde educatietreiro » 04 Iul 2010, 10:12

Va oferim lucrarea “Sinteze pentru examenul de titularizare, definitivat, gradul II in invatamant” la urmatoarele discipline:
- Psihopedagogie speciala – titularizare
- Psihopedagogie speciala – definitivat
- Consiliere psihopedagogica – titularizare
- Terapie educationala complexa si integrata – titularizare
- Psihologie – definitivat
- Pedagogie – toate disciplinele profesori – definitivat
- Pedagogie – toate disciplinele profesori – GR II
- Psihologie – GR II
Comenzile in sistem ramburs pot fi efectuate 24/7.

Detalii la [cenzurat, va rog comunicati adresa prin mesaj privat]
educatietreiro
 
Mesaje: 17
Membru din: 14 Ian 2010, 00:01

Re: titularizarea psihopedagogia speciala

Mesajde crengutaelena » 06 Iul 2010, 19:37

Buna ziua.As vrea sa va intreb cate ceva.Am o restanta din anul 3 psihoped speciala si deci nu pot da licenta.Problema este ca nici adeverinta pentru terminarea celor 3 ani nu pot obtine nu-i asa?Pot in acest caz sa dau examen de titular necalificat pentru gradinita?Cand se depun cererile si cand are loc examenul de suplinire pe Iasi?si cam ce trebuie sa inavat,are cineva metodologia?Va multumesc si as vrea un raspuns cat mai repede.Multumesc anticipat.
crengutaelena
 
Mesaje: 5
Membru din: 06 Iul 2010, 19:29

Re: titularizarea psihopedagogia speciala

Mesajde teodoramihalea89 » 01 Noi 2022, 09:14

baxter scrie:Detin materiale complete pt titularizarea la psihopedagogie speciala. Pot fi contactata la [cenzurat, va rog comunicati adresa prin mesaj privat].

Bunaziua. Vreau detalii despre materiale. Tel: 0760320142
teodoramihalea89
 
Mesaje: 2
Membru din: 29 Mai 2022, 23:33


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori