Pentru profesorii de educatie tehnologica!

Pentru profesorii de educatie tehnologica!

Mesajde kovacsstefan » 04 Iul 2006, 17:32

Pe site-ul edtehno.dublu.ro au parut elemente importante pentru profesorii de educatie tehnologica (si nu numai)!
Site-ul are un forum si va rog sa-l folositi!
kovacsstefan
 
Mesaje: 41
Membru din: 10 Oct 2004, 17:54

Educatie Tehnologica

Mesajde greta_negru » 05 Feb 2007, 17:48

Buna ziua.Urmaresc de ceva vreme acest forum si m-am gandit ca daca toti evita sa scrie ca mine atunci dvs. va luptati degeaba, asa ca m-am hotarat sa scriu cateva randuri.Predau Ed.Tehnologica de 8 ani si de 2 ani incoace predau si "Prietenul meu Calculatorul-optional,sunt suplinitoare , am absolvit ED TEHNOLOGICA in 2003,m-am prezentat la examene de titularizare fara a fi post de titular, am obtinut nota peste 7 si tot suplinitoare am ramas. Anul trecut am participat la un proiect numit E-Vacanta , pe perioada verii folosind calculatoarele din dotarea scolii (avem un cabinet de informatica ultra modern si calculatoare de ultima generatie). Scoala Generala "Sf.Varvara" Aninoasa a obtinut premiul I ,premierea a avut loc la Sinaia in 3-5 Decembrie2006 unde a participat Ministrul Telecomunicatiilor si TIC ,reprezentanti din invatamant.Ne-am descurcat foarte bine si zic eu ca am avut ce invata . Am vrut sa specific faptul ca noi cei de Ed.Tehnologica ne descurcam in tot ceea ce "facem , nou si de viitor". Intradevar sunt probleme cu orele de ed.tehnologica(12 ore cuplate la 2 scoli Aninoasa-Iscroni). Asta e viata la catedra, acum ai post acum.........................
Am realizat un site al scolii Iscroni , daca doriti sa cunoasteti aceasta scoala puteti viziona pe:www.sciscroni.piczo.com
Ma bucur ca luati aceste initiative poate vom avea o soarta mai buna si cei de la aceasta disciplina, ca tot timpul s-au schimbat manualele si ne-au taiat optionalele.
Negru Greta.La revedere.
greta_negru
 
Mesaje: 4
Membru din: 27 Dec 2006, 18:17
Localitate: Petrosani

Re: Pentru profesorii de educatie tehnologica!

Mesajde Livia-31 » 22 Mar 2021, 19:22

Ma puteți ajuta cu ceva materiale( cărți) din care sa învăț pt titularizare la Educație Tehnologică? Va multumesc!
Livia-31
 
Mesaje: 1
Membru din: 06 Sep 2018, 10:22

Re: Pentru profesorii de educatie tehnologica!

Mesajde sportiv » 23 Mar 2021, 09:37

Livia-31 scrie:Ma puteți ajuta cu ceva materiale( cărți) din care sa învăț pt titularizare la Educație Tehnologică? Va multumesc!

https://www.google.com/search?q=titular ... e&ie=UTF-8
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Discipline tehnice / tehnologii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron