Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Forum dedicat utilizatorilo care doresc să pună întrebări legate de noua secțiune cu abonament a portalului didactic.ro
Despre materiale pentru profesori, resurse pentru predare, ghid de pedagogie, metodica predării matematicii, abordarea integrată, diplome speciale pentru evenimente, secțiunea de publicitate dedicată școlii,

Moderator: emil

Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde claudiagm » 06 Sep 2017, 13:14

Am sustinut toate evaluarile finale aferente modulelor cursului de formare "Metodica predarii matematicii in invatamantul primar". De unde se descarca diploma sau adeverinta? Nu apare nimic. Unde trebuie sa caut?
claudiagm
 
Mesaje: 24
Membru din: 08 Oct 2005, 23:14
Localitate: Oravita

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde rofi3 » 06 Sep 2017, 19:39

In acest moment, adeverinta nu poate fi descarcata pe site, dar va fi activa in perioada urmatoare.
Vom verifica activitatea dvs. si va vom trimite adeverinta, pe adresa de email cu care v-ati inregistrat pe Didactic.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde claudiagm » 07 Sep 2017, 06:33

Multumesc frumos!
claudiagm
 
Mesaje: 24
Membru din: 08 Oct 2005, 23:14
Localitate: Oravita

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde miha-em » 21 Mai 2018, 18:32

Buna ziua! Pentru invățământul preșcolar exista cursuri de formare pe platforma on-line? Multumesc.
miha-em
 
Mesaje: 7
Membru din: 24 Sep 2011, 20:56

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde emil » 21 Mai 2018, 22:50

miha-em scrie:Buna ziua! Pentru invățământul preșcolar exista cursuri de formare pe platforma on-line? Multumesc.


Da, exista:
https://www.didactic.ro/premium/ghid-pr ... -pedagogie
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde iunier » 10 Ian 2019, 17:06

Buna ziua! Sunt recunoscute adeverintele eliberate de dv. in urma parcurgerii cursurilor?
iunier
 
Mesaje: 6
Membru din: 13 Iun 2012, 16:54

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde emil » 14 Ian 2019, 09:23

iunier scrie:Buna ziua! Sunt recunoscute adeverintele eliberate de dv. in urma parcurgerii cursurilor?

Depinde ce intelegeti prin "recunoscute". Orice evaluator constient poate sa va acorde punct sau puncte pentru perfectionare. Diploma este inseriata si autentificata de companie. Suportul de curs pe care il parcurgeti este creat profesional. Parcurgerea este urmarita online. Prin irmare, recomandam sectiunea Premium modulul cursuri.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde iunier » 14 Ian 2019, 16:50

emil scrie:
iunier scrie:Buna ziua! Sunt recunoscute adeverintele eliberate de dv. in urma parcurgerii cursurilor?

Depinde ce intelegeti prin "recunoscute". Orice evaluator constient poate sa va acorde punct sau puncte pentru perfectionare. Diploma este inseriata si autentificata de companie. Suportul de curs pe care il parcurgeti este creat profesional. Parcurgerea este urmarita online. Prin irmare, recomandam sectiunea Premium modulul cursuri.

Multumesc pentru raspuns! Ma refeream daca au avizul MEN...
iunier
 
Mesaje: 6
Membru din: 13 Iun 2012, 16:54

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde emil » 14 Ian 2019, 18:49

iunier scrie:
emil scrie:
iunier scrie:Buna ziua! Sunt recunoscute adeverintele eliberate de dv. in urma parcurgerii cursurilor?

Depinde ce intelegeti prin "recunoscute". Orice evaluator constient poate sa va acorde punct sau puncte pentru perfectionare. Diploma este inseriata si autentificata de companie. Suportul de curs pe care il parcurgeti este creat profesional. Parcurgerea este urmarita online. Prin irmare, recomandam sectiunea Premium modulul cursuri.

Multumesc pentru raspuns! Ma refeream daca au avizul MEN...

Acesta nu este un curs cu credite profesionale.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde iunier » 15 Ian 2019, 16:41

Stiu ca nu este un curs cu credite, ci cu ore, doar ma interesa daca este punctat in fisa de evaluare la etapele de mobilitate... Cunosc cazuri in care au fost respinse unele adeverinte cu ore de formare, pt ca nu aveau avizul MEN...( poate din exces de zel). Sunt abonata la Didactic Premium si imi doresc sa parcurg cursurile, dar totodata si sa pot fructifica adeverinta obtinuta in caz de transfer/restrangere de activitate. Multumesc pt raspunsuri!
iunier
 
Mesaje: 6
Membru din: 13 Iun 2012, 16:54

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde emil » 16 Ian 2019, 10:06

iunier scrie:Stiu ca nu este un curs cu credite, ci cu ore, doar ma interesa daca este punctat in fisa de evaluare la etapele de mobilitate... Cunosc cazuri in care au fost respinse unele adeverinte cu ore de formare, pt ca nu aveau avizul MEN...( poate din exces de zel). Sunt abonata la Didactic Premium si imi doresc sa parcurg cursurile, dar totodata si sa pot fructifica adeverinta obtinuta in caz de transfer/restrangere de activitate. Multumesc pt raspunsuri!

Buna ziua,
Portalul didactic este oficial autorizat prin ISSN. Implicit, activitatea pe portal este recunoscuta de o autoritate publica, dar nu direct de catre Ministerul Educatiei. Noi va oferim suport pentru a invata, pentru a va perfectiona. Este optiunea dvs. aleasa prin abonamentul Premium. In mod normal, evaluatorii trebuie sa va recunoasca parcurgerea acestui curs si diplomele inseriate si autentificate de noi.
Dar, repet, important este sa va fie de ajutor in perfectionare!

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde iunier » 16 Ian 2019, 16:26

emil scrie:
iunier scrie:Stiu ca nu este un curs cu credite, ci cu ore, doar ma interesa daca este punctat in fisa de evaluare la etapele de mobilitate... Cunosc cazuri in care au fost respinse unele adeverinte cu ore de formare, pt ca nu aveau avizul MEN...( poate din exces de zel). Sunt abonata la Didactic Premium si imi doresc sa parcurg cursurile, dar totodata si sa pot fructifica adeverinta obtinuta in caz de transfer/restrangere de activitate. Multumesc pt raspunsuri!

Buna ziua,
Portalul didactic este oficial autorizat prin ISSN. Implicit, activitatea pe portal este recunoscuta de o autoritate publica, dar nu direct de catre Ministerul Educatiei. Noi va oferim suport pentru a invata, pentru a va perfectiona. Este optiunea dvs. aleasa prin abonamentul Premium. In mod normal, evaluatorii trebuie sa va recunoasca parcurgerea acestui curs si diplomele inseriate si autentificate de noi.
Dar, repet, important este sa va fie de ajutor in perfectionare!

Succes!

Multumesc!
iunier
 
Mesaje: 6
Membru din: 13 Iun 2012, 16:54

ADEVERINTA MATERIALE PUBLICATE

Mesajde maricae » 04 Mar 2019, 12:01

Buna ziua ! Am publicat un material pe didactic.ro. Va rog sa imi spuneti cum intru in posesia adeverintei care atesta ca am publicat aici? Am vazut pe Pagina mea ca exista. Cum o pot scoate ? O trimiteti dumneavoastra pe mail-ul lasat la inregistrare? Va multumesc! prof. Elena Marica
maricae
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Mar 2019, 11:28

Re: ADEVERINTA MATERIALE PUBLICATE

Mesajde emil » 04 Mar 2019, 22:02

maricae scrie:Buna ziua ! Am publicat un material pe didactic.ro. Va rog sa imi spuneti cum intru in posesia adeverintei care atesta ca am publicat aici? Am vazut pe Pagina mea ca exista. Cum o pot scoate ? O trimiteti dumneavoastra pe mail-ul lasat la inregistrare? Va multumesc! prof. Elena Marica

Pentru un singur material postat nu se da adeverinta. Trebuie sa aveti cel putin 5, planificari, teste, etc.
Deocamdata ati publicat doar o lucrare. Cand veti posta 5, veti avea documentul!

Adeverinta o veti gasi in profilul dvs. o descarcati si o tipariti!
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Adeverinta curs formare pe didactic.ro

Mesajde iunier » 25 Mar 2019, 18:00

Buna ziua!
De ce cursul Abordarea integrata in invatamantul primar de 42 ore are doar 8 ore?
Asa scrie pe diploma.

Multumesc!
iunier
 
Mesaje: 6
Membru din: 13 Iun 2012, 16:54

Următorul

Înapoi la Didactic Premium

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori