ce este de facut

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

ce este de facut

Mesajde grapefruit » 12 Noi 2018, 01:57

Buna ziua,sunt student anul 4 la facultatea de electronica (upb) si doresc sa intru in invatamant ca profesor de matematica.Care este calea de urmat pe mai departe pentru a fi cat mai eficient??

-am cautat si o varianta ar fi sa fac master in domeniu + reconversia matematica (in acelasi timp),insa problema este ca pentru a face reconversia in matematica trebuie sa fiu deja in sistem,m-am uitat pe cetralizator si singurele materii pe care le pot preda sunt informatica la gimnaziu si electronica si automatizari.Dupa mai mult studiu am aflat(mi s-a spus ) ca de fapt electronica si automatizari nu pot sa predau pentru ca nu am master-ul.Chiar nu stiu cum sa fac ,plus ca chiar nu as mai vrea sa fac un master(in domeniu electronicii) -care nu imi place.

Ce este de facut... cel mai bun drum...

Va multumesc!
grapefruit
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Mar 2018, 10:44

Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori