Profesor itinerant

Re: Profesor itinerant

Mesajde cosminrazvan » 05 Sep 2017, 01:51

Am fost numită responsabila comisiei Lectorate cu părinții. Lucrez de 20 de ani, dar in nicio scoala in care am lucrat nu era o astfel de comisie. Ma poate ajuta cineva cu sfaturi? Multumesc anticipat!
cosminrazvan
 
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mai 2012, 18:27

Re: Profesor itinerant

Mesajde sportiv » 05 Sep 2017, 18:48

cosminrazvan scrie:Am fost numită responsabila comisiei Lectorate cu părinții. Lucrez de 20 de ani, dar in nicio scoala in care am lucrat nu era o astfel de comisie. Ma poate ajuta cineva cu sfaturi? Multumesc anticipat!

1. Vedeți ce înțelege directorul prin această comisie!
2 Rugați-l să vă pună la dispoziție documentele după care s-a lucrat până acum!
3. Amintiți-i că , între timp, s-a diminuat (la 7 din câte am citit) numărul de comisii dintr-un PJ!
P.S. Amintiți-i că n-ar fi rău să se mai uite prin legislație!
Oricum, succes! Pregătiți-vă de oratorie! :oops: ( De fiecare dată invitați directorul , sub diferite pretexte, la ședințe și-i dați cuvântul să o conducă!) :D Poate așa se va ,,liniști”!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Profesor itinerant

Mesajde cosminrazvan » 23 Sep 2017, 12:10

Va multumesc mult!
cosminrazvan
 
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mai 2012, 18:27

Re: Profesor itinerant

Mesajde flori67 » 23 Sep 2017, 17:07

Buna ziua! Nu este vorba despre o comisie ci despre activitatea cu parintii (sedinte de la care pastrati procesele verbale, fie la nivel de scoala fie sedinte de la clase).
Nu e vina directorului!!! Si lui i se cer aceste documente ! : :D
flori67
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Iun 2012, 20:23

Re: Profesor itinerant

Mesajde sportiv » 23 Sep 2017, 20:33

flori67 scrie:Buna ziua! Nu este vorba despre o comisie ci despre activitatea cu parintii (sedinte de la care pastrati procesele verbale, fie la nivel de scoala fie sedinte de la clase).
Nu e vina directorului!!! Si lui i se cer aceste documente ! : :D

Stimată colegă!
Doamna vorbește în postare de o comisie! Sper că ați citit-o! Răspunsul era la ceea ce s-a cerut! P.S. Sper că nu sunteți director! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Profesor itinerant

Mesajde Betyblue » 15 Oct 2017, 19:50

Buna seara! Sunt profesoara de sprijin pentru copiii cu CES la nivel gimnazial, la disciplinele matematica si romana. Este primul an cand m-am angajat in invatamant, din acest motiv as ruga colegi care au rabdarea necesara sa ma indrume cu cateva sfaturi. Cu planuri de interventii pentru dificultate in invatare, fise de lucru, fise de evaluare, etc. orice cu care ati lucrat care sunteti mai experimentati! Multumesc anticipat!
Betyblue
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Sep 2017, 20:21


Re: Profesor itinerant

Mesajde Duma95 » 20 Oct 2018, 22:37

Buna seara ! Sunt profesor itinerant , si m-am inscris la def ce va avea loc anul viitor . Doresc sa intreb despre un model de portofoliu care trebuie intocmit ,daca aveti sa imi dati cate un model din fiecare cerinta dat pentru acel portofoliu , ca sa stiu sa ma orientez pentru a punea intocmi propriu portofoliu .
Multumesc anticipat!
Duma95
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Dec 2015, 20:18

Re: Profesor itinerant

Mesajde sportiv » 21 Oct 2018, 17:52

Duma95 scrie:Buna seara ! Sunt profesor itinerant , si m-am inscris la def ce va avea loc anul viitor . Doresc sa intreb despre un model de portofoliu care trebuie intocmit ,daca aveti sa imi dati cate un model din fiecare cerinta dat pentru acel portofoliu , ca sa stiu sa ma orientez pentru a punea intocmi propriu portofoliu .
Multumesc anticipat!

http://ismb.edu.ro/documente/diverse/20 ... _final.pdf
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Anterior

Înapoi la Invatamant special / psihologie scolara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron