Modulul psihopedagogic

Modulul psihopedagogic

Mesajde Budnaeda » 14 Sep 2018, 14:47

Bună ziua,

Sunt noua pe acest site, asa ca va rog sa ma scuzați in cazul în care postarea mea nu e potrivita secțiunii alese.
Am terminat facultatea de administrație publică și în prezent sunt în ultimul an de master economic (consultanta în afaceri).
Vreau sa ma înscriu la modul psihopedagogic, însă am o nelămurire cu privire la materiile ce as putea sa le predau, nu as vrea sa îl fac degeaba. Dacă m-ar putea cineva ajuta, sa știu exact ce materii as putea preda la gimnaziu și liceu,as rămâne recunoscătoare. Am studiat mai multe materii : contabilitate în administrația publica,sociologie, microeconomie, macro, etica, comunicare,etc. As putea măcar sa predau în cadrul unui liceu economic și dacă da, ce materii?

Va multumesc pentru atenția acordata!
Budnaeda
 
Mesaje: 5
Membru din: 14 Sep 2018, 14:29

Re: Modulul psihopedagogic

Mesajde elena14061971 » 16 Sep 2018, 14:41

Buna ziua, sunt in aceeasi situatie ca si dvs.
Vad ca inca nu ati primit nici un raspuns in legatura cu intrebarea dvs. Eu cred ca ar trebui să întrebăm la inspectoratul de sector, dvs. ce credeti?
Zi buna si va astept cu vești bune!
elena14061971
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Aug 2018, 17:29

Re: Modulul psihopedagogic

Mesajde psiholog2018 » 17 Sep 2018, 21:14

Buna seara! Modulul psihopedagogic se face in cadrul unei facultati /universitati, intrebati la institutia la care doriti sa studiati ce credite sunt transferabile, ce obiecte de curs pot fi asimilalate si actionati in consecinta. Succes!
psiholog2018
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Apr 2018, 16:39


Înapoi la Discipline economice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori