utilitate program conversie PIPP

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

utilitate program conversie PIPP

Mesajde Elao7971 » 05 Sep 2018, 18:44

Buna ziua! Sunt absolventa a liceului pedagogic si invatatoare. Deasemeni am o licenta cu specializarea Finante - Banci si as vrea sa stiu daca ar folosi un program de conversie de tipul Pedagogia invatamantului primar....? In situatia in care ma gandesc la un transfer in viitor? Adica ar avea valoarea studiior superioare in domeniu, fiind punctat ca atare? Multumesc anticipat!
Elao7971
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Sep 2018, 18:33

Re: utilitate program conversie PIPP

Mesajde sportiv » 05 Sep 2018, 22:25

De ce să faceți reconversie PIPP, dacă tot sunteți profesor pentru învățământul primar prin studiile pe care, deja, le aveți și plătită cu studii superioare? :oops: P.S Corect se scrie ,,de asemenea”.
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: utilitate program conversie PIPP

Mesajde EllaIonella » 06 Sep 2018, 21:41

De exemplu, pentru a depune dosar de metodist sau de membru in Consiliul Consultativ al disciplinei, se cer studii superioare in profilul postului la noi in judet. Un profesor invatamant prescolar cu liceu pedagogic si facultatea de finante si banci nu isi poate depune dosarul oricata activitate ar avea.
EllaIonella
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Sep 2017, 17:00

Re: utilitate program conversie PIPP

Mesajde sportiv » 07 Sep 2018, 19:05

Nu am auzit așa ceva! Nu cred că există asta în metodologie, dar, mă rog, puteți să mergeți la ISJ și să vă lămuriți! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: utilitate program conversie PIPP

Mesajde dany1983 » 09 Mai 2019, 13:38

Bună ziua! Am absolvit Facultatea de Psihologie din cadrul Universității Ecologice București cu Nivelul 1 DPPD. Am lucrat în învățământ un an de zile ca suplinitor necalificat .Aș putea să mă înscriu la Programul de conversie PIIP? Multumesc!
dany1983
 
Mesaje: 1
Membru din: 08 Mai 2019, 00:41


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori