CE SA ALEG?

CE SA ALEG?

Mesajde silvitza1955 » 13 Aug 2013, 08:41

Intre profesor itinerant de sprijin si profesor psihopedagog,care post este mai bun pentru incepatori?

Am inteles ca itinerantul face teren iar psihopedagogul lucreaza la cabinet.Poate stiti,daca ati lucrat in domeniu,transportul este decontat pentru cei care fac teren? Exista posibilitatea sa iti poti mari salariul cu plata cu ora?

Va rog lamuriti-ma!


Multumesc!
silvitza1955
 
Mesaje: 11
Membru din: 21 Apr 2013, 14:42

Re: CE SA ALEG?

Mesajde camelie25 » 14 Aug 2013, 15:36

Profesorul itinerant apartine de o scoala speciala, si este ttrimis la scolile normale sau la domiciliu. Acum depinde de nr. de copii de la scoli pt. ca poti prinmi jumatate de norma de scoala si jumatate la domiciliu. Daca esti la rural poate ti se deconteaza naveta, dar altfel iti achiti singura transportul. Profesorul psihopedagog lucreaza la cabinet.
Daca nu esti convinsa discuta cu inspectorul de specialitate. Parerea mea este mai bine ca si prof. psihopedagog. Bafta !
camelie25
 
Mesaje: 17
Membru din: 08 Feb 2009, 11:31

Re: CE SA ALEG?

Mesajde cosminrazvan » 31 Iul 2017, 19:10

Buna ziua! Sunt educatoare si as dori sa ma detasez pe un post de profesor itinerant. Ce ma sfatuiti? As dori parerea celor care lucreaza pe un astfel de post. Multumesc anticipat!
cosminrazvan
 
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mai 2012, 18:27

Re: CE SA ALEG?

Mesajde cosminrazvan » 15 Aug 2018, 06:54

Vă rog să mă lămuriți! Vreau să mă detaşez de pe un post de profesor înv. preşcolar pe un post de profesor-educator într-o şcoală specială. La Isj nu mi-a primit dosarul pe motiv că trebuie inspecție la clasă şi acum este vacanță. Oare chiar trebuie lecție? Vă mulțumesc anticipat!
cosminrazvan
 
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mai 2012, 18:27


Înapoi la Invatamant special / psihologie scolara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori