Suplinire

Suplinire

Mesajde Petrut93 » 01 Aug 2018, 19:21

Buna tuturor,

Ma puteti, va rog, ajuta cu cateva informatii legate de examenul ca suplinitor? Eu am incercat sa ma informez, dar am cateva informatii care sunt contradictorii.
Pe scurt: am terminat anul acesta facultatea si nu am reusit sa ma pregatesc indeajuns pentru examenul de titularizare din luna iulie, motiv pentru care nu m-am prezentat.
Intrebarea mea este: se da in august/septembrie un alt examen ca suplinitor? sau stie cineva mai multe informatii cu privire la acest subiect?

Va multumesc! :)
Petrut93
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Iun 2015, 17:53

Re: Suplinire

Mesajde sportiv » 02 Aug 2018, 09:31

Petrut93 scrie:Buna tuturor,

Ma puteti, va rog, ajuta cu cateva informatii legate de examenul ca suplinitor? Eu am incercat sa ma informez, dar am cateva informatii care sunt contradictorii.
Pe scurt: am terminat anul acesta facultatea si nu am reusit sa ma pregatesc indeajuns pentru examenul de titularizare din luna iulie, motiv pentru care nu m-am prezentat.
Intrebarea mea este: se da in august/septembrie un alt examen ca suplinitor? sau stie cineva mai multe informatii cu privire la acest subiect?

Va multumesc! :)

Perioada: 29—30 august 2018
c) repartizarea candidaţilor conform art. 102 alin. (1) şi (2) din Metodologie;
Art. 101 (1) Testarea personalului fără studii corespunzătoare postului constă în interviu și lucrare scrisă.
(2) La testarea organizată pentru ocuparea posturilor didactice/catedrelor rămase/vacante se pot prezenta persoane care au absolvit cel puțin liceul, cu diplomă de bacalaureat.
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Suplinire

Mesajde mada-geo » 06 Aug 2018, 12:35

Vă rog să mă lămuriti si pe mine...Am terminat facultatea cu dubla specializare matematică-informatica, anul acesta am sustinut examen de titularizare pe matematică. Pot alege si ore pe informatica in sedinta de suplinire, chiar dacă nu am sustinut proba practică la informatică?
mada-geo
 
Mesaje: 3
Membru din: 30 Noi 2015, 19:48


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori