Atentii si cadouri prin scoli

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde sportiv » 29 Apr 2010, 20:24

Asa sunt eu,mai ,,putin cu intelegerea'' ,adica inteleg mai greu (vis -a-vis de cadourile prin scoli) Niciodata familiile elevilor nostri nu se vor implica in aceasta ,,activitate" neinteresati!-si nu ma puteti contrazice cu probe-Cat despre ,,evolutia lor" este de discutat! :D Adevarat ca si noi avem o anumita influenta! :oops:
Cand oferi ,,daruiesti lui Dumnezeu",dar asta o stiu doar cei care nu daruiesc din ,,obligatie''!
,,Parerea mea''! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde carmencreanga » 29 Apr 2010, 21:19

Sincer...nu inteleg nimic...nu stiu ce vreti sa vedeti in postarea mea, insa eu stiu ....ca aceasta menire ....de a fi invatator ....(printre celelalte specializari ale mele ) ....e SPECIALA.
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde roxanabadea » 04 Mai 2010, 08:11

...pt dl Sportiv: eu am spus ca ii vom oferi un CD cu poze surprinse in timpul primului an scolar. Si inca ''ceva'', dar inca nu stiu ce. Cd-ul ar fi un cadou simpatic, dar nu ''consistent''. Si asta o spune un parinte ''implicat'' , dar nu ''interesat'' :)
"Maine e o alta zi!"-Scarlett O'Hara
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde sportiv » 04 Mai 2010, 21:56

Va rog sa ma scuzati,eu nu sunt la performantele dumneavoastra si,probabil,de asta am gresit!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde ianchis » 05 Mai 2010, 17:42

Dl sportiv, noi intelegem ce vreti sa spuneti si aveti dreptate, UNII parinti nu se implica si pace buna. Chiar acum, de cateva zile, am primit o "palma" grea de la parintii copiilor de care ma despart anul acesta, chiar si de la cei mai de incredere. Dupa atata vreme petrecuta impreuna, timp in care m-am straduit sa fac tot ce a fost mai bine, ei nici nu se mai obosesc sa-mi raspunda la salut, ca deh, nu mai au nevoie de mine, mai e o luna de scoala, ce mai pot eu sa le fac intr-o luna? Si cand ma gandesc cu cate zambete ma tratau inainte, cand isi vedeau interesul, mi se face de-a dreptul sila. Si sa-i mai ajuti pe viitor? Sa te mai implici? Sa te mai intereseze?.....
Insa aici era vorba de altceva, doamna roxanabadea a propus un cadou de bun-simt, doamna carmencreanga si-a expus opinia tot de bun-simt si chiar nu intelegem cu ce v-am suparat si ce mesaj ati dori sa intelegem. Puteti fi mai explicit va rugam?
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde sportiv » 05 Mai 2010, 19:47

:oops: Si cu ce ne ,,mai ajura" bunul simt?
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde sportiv » 05 Mai 2010, 19:54

Dar,nu m-ati suparat!Nu stiu de ce ati inteles asa! A fost SF. Gheorghe si 2 dintre parinti ,,au aflat cum ma cheama",dar le-am multumit ,,tuturor parintilor din clasa (la sedinta cu parintii) ca au fost atenti!''
Voiam sa respect ,,intocmai" :D topicul''
Daca am suparat,sincer,n-am vrut,mai ales pe,,andresantele'' simpatice mie,pentru care daca am scris ceva fara ,,creer'' imi cer multe scuze!
S-avem zile bune in continuare!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde ianchis » 05 Mai 2010, 20:57

sportiv scrie:,,andresantele'' simpatice mie,

Va multumim pt apreciere :)
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde roxanabadea » 06 Mai 2010, 09:24

...Eu nu m-am suparat, dar n-am priceput cu ce l-am suparat asa tare pe domnul drag mie, cu atat mai mult cat m-a si scos ''in fata clasei'', de mana cu draga de Carmen... :wink:
"Maine e o alta zi!"-Scarlett O'Hara
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde carmencreanga » 06 Mai 2010, 17:16

da ...chiar asa...ce am facut eu .....nici acum nu stiu... :wink:
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde ianchis » 06 Mai 2010, 19:36

Dati-i pace, fetelor, domnul s-a scuzat. Sa trecem deci mai departe cu discutia noastra.......
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Atentii si cadouri prin scoli

Mesajde florinbccc » 29 Mar 2018, 10:40

Salut,

Eu prefer oricand un cadou experienta, decat un cadou material, al carei amintire dispare dupa cateva zile/purtari. In ultima vreme au aparut cateva situri de profil, pe modelul celor care exista de ani buni in Europa de Vest. Un exemplu este [reclama] care ofera tot felul de experiente: zbor cu balonul, iti poti crea propriul parfum, poti sa conduci o masina de raliu, cei mici pot face karting cu masini pentru varsta lor, etc.

Zi frumoasa
florinbccc
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Mar 2018, 10:40

Anterior

Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori