model raport de evaluare si metodologie gradatie de merit

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde emil » 19 Oct 2015, 07:53

Am citit acest topic si am descarcat si raportul dat ca exemplu. Va recomand sa fti circumspecti la preluarea ideilor pentru ca sunt situatii car nu spun nimic si ar putea fi privite chiar ca negative in ochii unor evaluatori exigenti. Va rog sa priviti acest pasaj si sa analizati:
"
1.2 Implicarea in activitatile de proiectare a ofertei educationale la nivelul unitatii
• Proiectarea activitatilor am realizat-o tinand cont de C.D.S, curriculum prescolar, si am realizat planificarea calendaristica situand copilul in centru procesului de predare-invatare.
• In cadrul primei sedinte cu parintii am prezentat acestora oferta gradinitei din care parintii au ales optionalele dorite dar si caietele ajutatoare pe care am lucrat pe parcursul anului scolar – Editura Diana.

1.3 Folosirea TIC in activitatea de proiectare
• Proiectarea activitatiilor atat celor de la clasa cat si cele de parteneriat si extrascolare am realizat-o pe calculator pentru a fi mai usor de transmis responsabililor de comisii (colo unde a fost cazul).

1.4 Proiectarea unor activitati extracurriculare corelate cu obiectivele curriculare, nevoile si interesele educabililor, palnul managerial al unitatii
• Am realizat proiectarea intalnitilor cu parintii, tematicile fiecarei intalniri saptamanale precum si procesele verbale ale acestor intalniri, la care parrintii au participat in proportie de 80% de fiecare data, ceilalti lipsind motivat (fiind la serviciu).
• Am realizat planul managerial al actvitatilor extrascolare si parteneriate al comisiei cu acelasi nume la care sunt responsabil.
• In planificarea activitatilor extrascolare si perteneriate de la clasa am tinut cont de nevoile copiilor, de activitatile realizate la nivel national, mondial (anul voluntariatului, anul imbatranirii active, ziua pamantului)
.....

"
Colegii cu experienta pot comenta !
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde sportiv » 19 Oct 2015, 21:31

Fiecare cum își așterne, dle profesor! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde Ieoion » 09 Feb 2016, 00:38

sportiv scrie:
Ieoion scrie:Vă rog, dacă se poate , să-mi trimiteţi şi mie un model de raport de autoevaluare educatoare. Mulţumesc ! Adresa mea este leonoraionescu@yahoo.com

Mulțumesc!
Ieoion
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Sep 2015, 17:16

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde miha80g » 28 Feb 2016, 11:15

As vrea sa incerc si eu anul acesta, in premiera sa imi depun dosar de gradatie...
Va rog, daca ma puteti lamuri la primul punct. Ceva model de fisa de inregistrare a progresului.Eu am conceput una, dar nu stiu daca e bine.
Ce altceva mai trebuie pus la acest punct?
Va multumesc!
miha80g
 
Mesaje: 63
Membru din: 12 Feb 2008, 16:01

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde camelutza72 » 03 Mar 2016, 16:00

Buna ziua, as dori si eu daca are cineva un model de raport evaluare pentru secretari pentru sesiunea 2016, la adresa de email cameliatrimbitas@yahoo.com. Va rog frumos!
camelutza72
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Ian 2013, 12:52

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde moniq » 08 Mar 2016, 17:31

11 gradatii - la invatamantul primar.
La dumneavoastra?
moniq
 
Mesaje: 64
Membru din: 24 Ian 2007, 21:36

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde geobreni » 09 Mar 2016, 20:22

10 la GJ
geobreni
 
Mesaje: 6
Membru din: 28 Sep 2012, 20:29

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde liligeo » 12 Mar 2016, 20:48

12 la Teleorman
liligeo
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Mar 2011, 18:21

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde sportiv » 12 Mar 2016, 21:59

Art. 2 (1) Numarul maxim de gradatii care pot fi acordate se calculeaza astfel: din numarul stabilit prin aplicarea a 16% din totalul posturilor didactice auxiliare si a 16% din totalul posturilor didactice de predare, de conducere, de indrumare si control existente la nivelul inspectoratului scolar se scade numarul de gradatii acordate personalului didactic aflate in plata la 1 septembrie 2016,
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde DumitruIvanov » 30 Ian 2018, 14:11

Imi puteti si mie trimite un pm cu un raport recent?
Multumesc anticipat!
_____________________________________________
Dumitru
DumitruIvanov
 
Mesaje: 8
Membru din: 23 Noi 2016, 17:15

Re: model raport de evaluare si metodologie gradatie de mer

Mesajde emil » 01 Feb 2018, 16:37

Vă recomand să folosiți secțiunea premium pentru a avea 8-12 puncte în plus la dosar!
https://www.didactic.ro/abonamente
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori