Ore suplimentare

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Ore suplimentare

Mesajde ligia_chris » 06 Oct 2016, 13:35

Buna ziua. Am si eu o nelamurire. Este normal ca un suplinitor sa aiba dirigentie si ore suplimentare si un titular nu? Este vorba de o scoala in mediul rural.
ligia_chris
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Feb 2009, 22:42

Re: Ore suplimentare

Mesajde sportiv » 06 Oct 2016, 18:33

ligia_chris scrie:Buna ziua. Am si eu o nelamurire. Este normal ca un suplinitor sa aiba dirigentie si ore suplimentare si un titular nu? Este vorba de o scoala in mediul rural.

Peste tot există o anumită ,,normalitate”! :oops: Sunt catedre care au un anumit număr de ore peste 18, altele nu! Catedra suplinitorului s-ar putea să aibă 20, de exemplu, iar cea a titularului doar 18 și acelea ,,trase ” de păr - cu opționale sau ore în completare (în specilitatea de pe diplomă).Așa se poate!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Ore suplimentare

Mesajde Cristi_edu » 07 Oct 2016, 00:01

ligia_chris scrie:Buna ziua. Am si eu o nelamurire. Este normal ca un suplinitor sa aiba dirigentie si ore suplimentare si un titular nu? Este vorba de o scoala in mediul rural.

Credeti ca doare pe cineva ca nu aveti dirigintie? Mor altii dupa sporul de 10 la suta! Si banuiesc ca a primit dirigintie un cunoscut de-al directorului!!!
Cristi_edu
 
Mesaje: 2
Membru din: 07 Sep 2015, 13:44

Re: Ore suplimentare

Mesajde ligia_chris » 11 Oct 2016, 08:36

Ora suplimentara a respectivei persoane este platita ca atare. Nu ii este considerata in norma de baza. Oare are rost sa ajung la Inspectorat?
ligia_chris
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Feb 2009, 22:42

Re: Ore suplimentare

Mesajde sportiv » 11 Oct 2016, 15:55

ligia_chris scrie:Ora suplimentara a respectivei persoane este platita ca atare. Nu ii este considerata in norma de baza. Oare are rost sa ajung la Inspectorat?

Și uinde-i greșeala aici? Că i se plătește o oră suplimentară?Nu înțeleg de ce-i greșit? Ce să faceți la inspectorat? Ei nu mai au nicio treabă cu plata! Aveți CA în școală!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori