intrebari?

intrebari?

Mesajde adrianbalerca » 01 Oct 2016, 15:41

Buna ziua! Sunt si eu intr-o mare dilema si daca m-ar putea ajuta cineva v-as fi recunoscatoare. Sunt absolventa de psihologie, am predat in invatamantul postliceal particular o buna perioada de timp psihologia si acum m-am mutat ca profesor psihopedagog la o scoala cu CES pe o perioada determinata. Mi s-a sugerat ca in vara sa ma inscriu la titularizare psihopedagogie speciala. Intrebarile mele este urmatoarele:
1.Poate un profesor care a dat titularizare pe psihopedagogie speciala sa ocupe post de profesor intinerant, consilier scolar sau imi trebuie alta specializare la titularizare?
2.Care ar fi avantajele/ dezavantajele intre un profesor psihopedagog si profesor psiholog, intinerant/ consilier scolar?
adrianbalerca
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Ian 2013, 19:28

Planificare

Mesajde alinaadri » 02 Oct 2016, 15:44

Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un model de planificare pentru clasa a 2 a la MEM de la editura DPH( Didactica publishing house) ?
alinaadri
 
Mesaje: 3
Membru din: 14 Noi 2012, 16:27

Re: intrebari?

Mesajde cotzy86 » 03 Oct 2016, 20:06

as dori o planificare de clasa a VII la fizica optional
cotzy86
 
Mesaje: 2
Membru din: 17 Oct 2013, 14:56

Re: Planificare

Mesajde sportiv » 04 Oct 2016, 14:13

alinaadri scrie:Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un model de planificare pentru clasa a 2 a la MEM de la editura DPH( Didactica publishing house) ?

Eu am găsit pt. trim II
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Programa scolara Invatamant special

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori