Scutire Educatie Fizica

Scutire Educatie Fizica

Mesajde issa8130 » 22 Sep 2016, 11:47

Buna ziua, am o nelamurire si sper ca dumneavoastra sa ma ajutati sa inteleg.Fetita mea este eleva in clasa a- VI -A , invata foarte bine si, ca in orice clasa exista competitie.Are o colega care de anul acesta nu mai poate participa la orele de educatie fizica din motive medicale.Intre ele a fost competitie mereu si vreau sa stiu daca faptul ca cealalta fetita are scutire la sport o afecteaza la media generala .Stiu ca pentru cealalta media va fi nula, dar la cate materii se va imparti media generala( am auzit ca in cazul scutirii la sport media generala iti este afectata cu 7 sutimi) Mentionez ca mai are colegi care au scutire doar asa.....ca vrea mama, in cazul acesta fata mea care participa la ora de educatie fizica se poate sa aibe media 8, iar cei cu scutire?????Va multumesc anticipat si sper ca am fost destul de explicita.
issa8130
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Feb 2013, 16:20

Re: Scutire Educatie Fizica

Mesajde rofi3 » 22 Sep 2016, 14:26

Daca elevul are scutire la educatie fizica, nu are medie semestriala si anuala la aceea materia , deci o sa se imparta la un numar de discipline cu unul mai mic.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Scutire Educatie Fizica

Mesajde sportiv » 22 Sep 2016, 21:03

issa8130 scrie:Buna ziua, am o nelamurire si sper ca dumneavoastra sa ma ajutati sa inteleg.Fetita mea este eleva in clasa a- VI -A , invata foarte bine si, ca in orice clasa exista competitie.Are o colega care de anul acesta nu mai poate participa la orele de educatie fizica din motive medicale.Intre ele a fost competitie mereu si vreau sa stiu daca faptul ca cealalta fetita are scutire la sport o afecteaza la media generala .Stiu ca pentru cealalta media va fi nula, dar la cate materii se va imparti media generala( am auzit ca in cazul scutirii la sport media generala iti este afectata cu 7 sutimi) Mentionez ca mai are colegi care au scutire doar asa.....ca vrea mama, in cazul acesta fata mea care participa la ora de educatie fizica se poate sa aibe media 8, iar cei cu scutire?????Va multumesc anticipat si sper ca am fost destul de explicita.

Doamnă! Nu este o nelămurire! Este o utopie ceea ce spuneți dv. De ce vă interesează ,,concurența”/ competiția între copii? Fiecare copil realizează ceea ce-i ,,este scris” în viață. :oops: Sper ca , până ajung seriile acestea la liceu, să se introducă examen la ,,poarta acestuia” și să se termine cu procent din media de la generală și cu simulacrul de evaluare! Scutirea face parte din regulamentul școlar! Nimeni nu poate contesta un medic pentru ceea ce eliberează. ( Asta pentru că ați ști dv că se eliberează doar așa... că vrea mama!) Nimeni nu-i poate lua unui copil ceea ce știe, fie el și medic, dușman, sau prieten! Aveți încredre în ceea ce face copilul dv , sprijiniți-l, încurajați-l, nu-l obligați la concurență cu colegii, prietenii, faceți-l să iubească pe cei cu care vine în contact! Vă rog să mă credeți că știu ce spun! Eu am două fete, acum mari și așa le-am crescut! Amândouă au realizat ceea ce și-au dorit în viață! Amândouă sunt licențiate cu mastere fără să le fi obligat vreodată la acest lucru, doar le-am sprijinit. Acum muncesc, uneori pe ,,mai nimic”, dar le place ceea ce fac, pun suflet, respectă pe cei din jur și asta , pentru noi, părinții lor, este o mare satisfacție! Succes!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Educatie fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori