Intrebare despre titularizare

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Intrebare despre titularizare

Mesajde stefana1990 » 04 Noi 2013, 17:54

Buna ziua!
As avea urmatoarea intrebare: Daca am terminat Litere, specializarea Engleza -Romana, UAIC, se poate sa dau examenul de titularizare pe specializarea secundara (adica Romana)? sau acest examen se da doar pe specializarea principala? As mai avea o alta intrebare: cele doua specializari au acelasi statut? Sau una este mai importanta decat cealalta ? Multumesc!
stefana1990
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Apr 2013, 15:53

Re: Intrebare despre titilarizare

Mesajde costi_52 » 04 Noi 2013, 18:35

1. Da
2. Nu
3. Da
4. Nu
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Re: Intrebare despre titularizare

Mesajde roxanne6 » 29 Iul 2016, 14:51

Buna ziua!Am dat anul acesta pentru prima data examenul de titularizare si am luat peste 7.Intrebare:Daca la scoala la care am fost angajata pana acum nu sunt posturi pe perioada nedeterminata,cum trebuie sa procedez la sedinta publica?Astept raspunsul dvs. Multumesc!
roxanne6
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Noi 2012, 08:43

Re: Intrebare despre titularizare

Mesajde costi_52 » 29 Iul 2016, 20:39

Chiar dacă ar fi post vacant la școala respectivă, este puțin probabil să mai fie liber atunci când vă vine rândul să alegeți. Candidații se prezintă în fața comisiei în ordinea descrescătoare a mediilor de repartizare și își exprimă opțiunea, alegând dintre posturile rămase pe listă.
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Re: Intrebare despre titularizare

Mesajde monica_cons » 02 Aug 2016, 10:47

Buna ziua.Legat de continuitatea la suplinire,daca puteti sa.mi raspundeti,va rog...Am depus dosar de continuitate pe 18 ore,titulara aflandu.se in Cic,ore pt care am acord de principiu dat in CA in aprilie,am depus dosar la isj in timpul specificat in calendar,am nota peste 7,2015,def. ,insa nu am fost marcata in aplicatie.Am participat si anul ac.la examen,am media peste 7.Spuneti.mi,va rog,cum sa procedez sa nu pierd postul,deoarece acesta este scos si mi.e teama sa nu.l ia altcineva in sedintele ce urmeaza .Va multumesc si astept sa.mi raspundeti si mie.!
monica_cons
 
Mesaje: 4
Membru din: 14 Feb 2009, 22:03

Continuitate 2016

Mesajde monica_cons » 03 Aug 2016, 15:27

monica_cons scrie:Buna ziua.Legat de continuitatea la suplinire,daca puteti sa.mi raspundeti,va rog...Am depus dosar de continuitate pe 18 ore,titulara aflandu.se in Cic,ore pt care am acord de principiu dat in CA in aprilie,am depus dosar la isj in timpul specificat in calendar,am nota peste 7,2015,def. ,insa nu am fost marcata in aplicatie.Am participat si anul ac.la examen,am media peste 7.Spuneti.mi,va rog,cum sa procedez sa nu pierd postul,deoarece acesta este scos si mi.e teama sa nu.l ia altcineva in sedintele ce urmeaza .Va multumesc si astept sa.mi raspundeti si mie.!
monica_cons
 
Mesaje: 4
Membru din: 14 Feb 2009, 22:03

Re: Intrebare despre titularizare

Mesajde Berchidana » 24 Ian 2017, 00:50

Buna am o intrebare: poti fi titular pe un post la o scoala sportiva daca nu esti cadru didactic ?
Berchidana
 
Mesaje: 1
Membru din: 06 Ian 2017, 15:31

Re: Intrebare despre titularizare

Mesajde sportiv » 24 Ian 2017, 20:52

Berchidana scrie:Buna am o intrebare: poti fi titular pe un post la o scoala sportiva daca nu esti cadru didactic ?

Titular PE CE? :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori