Programul "Academia Oracle"

Deoarece in dezbaterea deschisa in intalnirea Resurse IT&C in educatie de la Focsani(<a href="http://www.vrancea.ro/unirea2005" target="_blank">www.vrancea.ro/unirea2005</a>), nu s-a reusit atingerea tuturor punctele propuse, va invitam sa va spuneti parerea pe urmatoarele
topicuri...

Programul "Academia Oracle"

Mesajde lazar_n » 01 Mar 2006, 00:33

Care este modalitatea de inscriere pentru modulul de tehnologii de baze de date „Database Design and Programming with SQL”, din cadrul programului „Academia Oracle” pentru licee? Cursul este in derulare, am inteles din stirea postata. Care scoli au fost selectate? Care profesori beneficiaza de instruire? Doresc sa ma implic in derularea acestui program. Astept raspuns. Va multumesc. Prof. de informatica Lazar Maria, Liceul de Informatica Petrosani
lazar_n
 
Mesaje: 4
Membru din: 11 Feb 2005, 23:45

Re: Programul "Academia Oracle"

Mesajde emil » 02 Mar 2006, 12:45

[quote="lazar_n"]Care este modalitatea de inscriere pentru modulul de tehnologii de baze de date „Database Design and Programming with SQLâ€
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Precizari "Poiect Oracle"

Mesajde lazar_n » 02 Mar 2006, 15:16

Multumesc pentru raspuns d-lui insp. Onea. Credeam ca exista alta posib. si nu prin inspectorat. Surpriza... si in alte actiuni: degeaba te inscrii, dansii fac selectia oamenilor... care nici macar nu s-au inscris, dar sunt in sistem. Din toamna cursul se va introduce in programa scolara / curs optional. Am inteles ca instruirea se face ACUM, deci este in derulare.
lazar_n
 
Mesaje: 4
Membru din: 11 Feb 2005, 23:45

Mesajde profesorultrasnit » 02 Apr 2006, 03:13

Totusi inscrierea este obligatorie.
Avatar utilizator
profesorultrasnit
 
Mesaje: 20
Membru din: 13 Mar 2006, 03:04
Localitate: Bucuresti

Re: Precizari "Poiect Oracle"

Mesajde emil » 02 Apr 2006, 23:47

lazar_n scrie:Multumesc pentru raspuns d-lui insp. Onea. Credeam ca exista alta posib. si nu prin inspectorat. Surpriza... si in alte actiuni: degeaba te inscrii, dansii fac selectia oamenilor... care nici macar nu s-au inscris, dar sunt in sistem. Din toamna cursul se va introduce in programa scolara / curs optional. Am inteles ca instruirea se face ACUM, deci este in derulare.

Inscrierea nu sa "selectat" de la ISJ. Initial eu m-am ocupat de liste. Numar candidatilor a fost mai mare decat nr de locuri si, evident au mai fost excluse anumite persoane. Mecanismul s-a derulat prin MEdC. Cineva trebuia sa faca totusi o selectie...
Cursul va fi o optiune si nicidecum nu va fi in programa, pentru ca nu este posibil.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la IT&C in Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori