Participare Simpozion nerecunoscuta

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Participare Simpozion nerecunoscuta

Mesajde mdaniana » 03 Mar 2016, 20:58

Buna ziua,
ma confrunt cu o problema. Participand la restrangere de activitate am fost la ISJ pentru calcularea punctajului. Am diplome de participare la simpozioane internationale dar mi s-a spus ca nu sunt luate in considerare deoarece majoritatea nu au participare internationala.( comitetul stiintific este format doar din romani).deci nu sunt internationale. Eu consider ca cei care organizeaza aceste simpozioane au totusi acordul Ministerului Educatiei si nu sunt in ilegalitate. Cum imi pot sustine cauza ? Mentionez ca nu e singura " neregula" gasita de inspectorat.

O alta problema este la publicarea articolelor in revista Orizont Didactic....mi s-a spus ca nu este revista de specialitate desi inca de pe coperta este scris...Revista Educationala....exista o lista a revistelor in care putem publica? Eu nu stiu de asa ceva...
Va rog mult sa-mi dati o baza solida prin care imi pot castiga drepturile.
Multumesc.
mdaniana
 
Mesaje: 1
Membru din: 30 Sep 2014, 15:22

Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori