La ce concursuri sa imi inscriu copiii?

Sectiune dedicata dialogului parinti-educatori

La ce concursuri sa imi inscriu copiii?

Mesajde NataliaPetrut » 25 Noi 2015, 14:12

Buna. As vrea sa stiu care mai sunt noutatile in materie de teste, concursuri. Stiu de cele clasice din scoli, dar as vrea ceva online, sa poata lucra de acasa.
Fetita mea este clasa pregatitoare si as vrea sa o inscriu la diverse concursuri, evaluari, testari etc.
Cu baiatul cel mare, clasa a doua, nu am avut nicio sansa sa il fac sa ii placa competitia, sper sa am noroc cu cea mica :)
Multumesc!
NataliaPetrut
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Noi 2015, 14:10

Re: La ce concursuri sa imi inscriu copiii?

Mesajde sportiv » 25 Noi 2015, 15:37

NataliaPetrut scrie:Buna. As vrea sa stiu care mai sunt noutatile in materie de teste, concursuri. Stiu de cele clasice din scoli, dar as vrea ceva online, sa poata lucra de acasa.
Fetita mea este clasa pregatitoare si as vrea sa o inscriu la diverse concursuri, evaluari, testari etc.
Cu baiatul cel mare, clasa a doua, nu am avut nicio sansa sa il fac sa ii placa competitia, sper sa am noroc cu cea mica :)
Multumesc!

Înainte de a vedea ,,noutățile” cred că trebuie să discutați cu învățătoarea și copiii despre acest subiect, înțelegând că primul n-a fost interesat de acest lucru! O altă problemă ar fi utilitatea lor, a concursurilor, (mai ales din clasa pregătitoare :oops: ) Nu înțeleg despre ce ,,noroc” vorbiți? Să înțeleg că aceste concursuri sunt mai mult pentru părinți, care să se laude cu odraslele lor? Puteți ,,urmări competiția copilului dv în raport cu cerințele programelor școlare”, deoarece asta-i important, nu ,,întrecerea/clasamente între colegi”! Părerea mea!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Parintii intreaba, educatorii raspund

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator