Trebuie sa aleg manualele de clasa I. Aveti sugestii?

Va invitam sa va exprimati opiniile, sa ne impartasiti din experientele voastre si sa ridicati noi teme inspirate din activitatea dumneavoastra de zi cu zi. Prima GENERATIE de cadre didactice de la clasa pregatitoare… aveti cuvantul!

Moderator: ancuta_huzum

Trebuie sa aleg manualele de clasa I. Aveti sugestii?

Mesajde Lucy_86 » 27 Mai 2015, 14:05

De la toamna copiii mei vor fi in clasa I, iar eu trebuie deja sa aleg manualele dupa care vom lucra.
Dragi colegi care anul acesta ati avut „sansa” sa lucrati dupa noile manuale, puteti sa ma ajutati cu sugestii, impresii, recomandari?
Lucy_86
 
Mesaje: 0
Membru din: 26 Mai 2015, 11:22

Re: Trebuie sa aleg manualele de clasa I. Aveti sugestii?

Mesajde antoflory » 28 Sep 2015, 18:41

AM CLASA I SI AU FOST ALESE MANUALELE DE LA EDITURA ART.DACA AS FI ALES EU AS FI OPTAT PENTRU CD PRESS.
antoflory
 
Mesaje: 1
Membru din: 13 Sep 2014, 23:42

Re: Trebuie sa aleg manualele de clasa I. Aveti sugestii?

Mesajde emil » 28 Sep 2015, 21:03

antoflory scrie:AM CLASA I SI AU FOST ALESE MANUALELE DE LA EDITURA ART.DACA AS FI ALES EU AS FI OPTAT PENTRU CD PRESS.


De ce nu incercati si cu manualele Intuitext?
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Trebuie sa aleg manualele de clasa I. Aveti sugestii?

Mesajde oana_di » 29 Sep 2015, 16:21

Manualele de la CD PRESS sunt foarte bune. Am clasa I şi folosesc aceste manuale, care au şi caiete speciale.
oana_di
 
Mesaje: 48
Membru din: 09 Mai 2012, 18:30

Re: Trebuie sa aleg manualele de clasa I. Aveti sugestii?

Mesajde sportiv » 29 Sep 2015, 22:05

oana_di scrie:Manualele de la CD PRESS sunt foarte bune. Am clasa I şi folosesc aceste manuale, care au şi caiete speciale.

Păi, din câte știu eu, comenzile de manuale s-au înaintat mai înainte :oops: ! Manualele SUNT ÎN ȘCOLI!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Forum clasa pregatitoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori