Teste initiale

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Teste initiale

Mesajde linalina » 24 Sep 2015, 10:14

Buna ziua,
Notele de la testele initiale se pot trece in catalog? Mi s-ar parea normal sa se treaca , din moment ce am facut recapitulare. Dar nu vreau sa actionez de capul meu, stiu insa ca acum cativa ani nu se treceau, iar acum uniiprofesori le trec, altii nu. Care este varianta oficiala?
linalina
 
Mesaje: 19
Membru din: 12 Feb 2008, 19:53

Re: Teste initiale

Mesajde alinne » 24 Sep 2015, 18:21

La Consfătuiri (învățători) ni s-a spus că nu se trec calificativele de la testele inițiale în catalog.
alinne
 
Mesaje: 22
Membru din: 20 Ian 2007, 13:49

Re: Teste initiale

Mesajde sportiv » 24 Sep 2015, 19:31

Dacă s-a spus că nu se trec, n-au spus și de ce? Care ar fi motivul? :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Teste initiale

Mesajde maria_cseh » 24 Sep 2015, 23:16

La fel, și nouă ni s-a spus că notele nu se trec în catalog.
maria_cseh
 
Mesaje: 111
Membru din: 03 Sep 2008, 23:05

Re: Teste initiale

Mesajde BRoxyM » 24 Sep 2015, 23:18

Notele de la testările iniţiale nu se trec în catalog.Aşa a fost mereu,ba chiar s-a amintit acest lucru la consfătuiri-învăţători.
BRoxyM
 
Mesaje: 18
Membru din: 23 Sep 2007, 16:42

Re: Teste initiale

Mesajde sportiv » 25 Sep 2015, 19:45

bugheanu_roxana scrie:Notele de la testările iniţiale nu se trec în catalog.Aşa a fost mereu,ba chiar s-a amintit acest lucru la consfătuiri-învăţători.

Chiar și înainte de 1989? :oops: Glumesc, desigur, dar: testările inițiale nu se trec , evaluările naționale -nu ; facem constatări (pe care noi le știm și fără atâta ,,hârtie”) ,facem programe de recuperare și ,,beneficiarii învățământului” copiii ( cu ai lor părinți ) n-au nicio treabă! Câinii latră, ursul trece! Nici după 3 ani, n-au fost prezentate concluzii ale rapoartelor trimise pentru clasa pregătitoare (nici pentru celelalte clase, de alfel) și-atunci? Cât despre ,,amintitul” acestui lucru pe la consfătuiri... :lol: Ce sunt acelea, acum?
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Teste initiale

Mesajde emil » 26 Sep 2015, 11:20

linalina scrie:Buna ziua,
Notele de la testele initiale se pot trece in catalog? Mi s-ar parea normal sa se treaca , din moment ce am facut recapitulare. Dar nu vreau sa actionez de capul meu, stiu insa ca acum cativa ani nu se treceau, iar acum uniiprofesori le trec, altii nu. Care este varianta oficiala?

In clasa dvs. sunteti "rege/regina". Prin urmare, dvs. decideti care este procedeul prin care acordati notele elevului. Nu mai asteptati sa va dea cineva "indicatii".
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori