Despre evaluarile claselor a II a, a IV a, a VI a

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Despre evaluarile claselor a II a, a IV a, a VI a

Mesajde 1xyz2p » 21 Oct 2014, 21:50

Am avut anul acesta evaluari la clasele a II a, a IIIa si a IV a. As vrea sa spun ca in esenta, nu sunt rele! Poate ii mai trezim din letargie in acest fel! Eu am numai o propunere, in speranta ca ma va citi cineva dintre cei ce se ocupa cu compunerea acestor teste si cu organizarea lor in teritoriu. Deorece multe scoli nu au angajat un lucrator pe informatica, propun ca Ministerul, sa tipareasca aceste teste intr o brosura tip Cangurul, pe care sa o repartizam fiecarui elev in parte! In acest mod vom elimina multe inconveniente, de la aducerea unor oameni NEPLATITI, pana la tiparirea lor cu faxul!
1xyz2p
 
Mesaje: 11
Membru din: 14 Feb 2012, 18:10

Re: Despre evaluarile claselor a II a, a IV a, a VI a

Mesajde sportiv » 21 Oct 2014, 22:24

1xyz2p scrie:Am avut anul acesta evaluari la clasele a II a, a IIIa si a IV a. As vrea sa spun ca in esenta, nu sunt rele! Poate ii mai trezim din letargie in acest fel! Eu am numai o propunere, in speranta ca ma va citi cineva dintre cei ce se ocupa cu compunerea acestor teste si cu organizarea lor in teritoriu. Deorece multe scoli nu au angajat un lucrator pe informatica, propun ca Ministerul, sa tipareasca aceste teste intr o brosura tip Cangurul, pe care sa o repartizam fiecarui elev in parte! In acest mod vom elimina multe inconveniente, de la aducerea unor oameni NEPLATITI, pana la tiparirea lor cu faxul!

Păi, așa trebuia să procedeze și în anul școlar trecut, dar domn” ministru ,,n-a găsit sponsori” :D ! A lăsat totul pe spatele școlilor-inclusiv cheltuiala pe materiale! De bun simț ar fi ca banii cheltuiți să fie virați de la minister în contul școlilor- ca să nu spun că ar putea fi sancționați directorii pentru ,,deturnarea” fondurilor la cheltuielile bugetare aprobate! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Despre evaluarile claselor a II a, a IV a, a VI a

Mesajde bzanamaria » 10 Noi 2014, 22:29

de unde am putea sa descarcam si noi aceste teste ?
bzanamaria
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Oct 2013, 09:24

Re: Despre evaluarile claselor a II a, a IV a, a VI a

Mesajde rofi3 » 10 Noi 2014, 22:52

rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori