plata cu ora si calcul salariu/pentru costi_52

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

plata cu ora si calcul salariu/pentru costi_52

Mesajde ludica » 04 Oct 2014, 12:40

Buna ziua, domnule costi_52, sunt profesor titular in doua scoli, ambele in mediu rural (10 ore baza +6 ore plata cu ora/sapt. , in prima scoala) si 8 ore in cea de a doua scoala .Total 18 +6(pco) /sapt =24 .Spor de rural 3% in scoala cu 10 ore si 8% in scoala cu 8 ore.Vechimea 18-22 ani . Nu am dirigentie si nici persoane in intretinere. Lucrez in invatamant din 1995 pana in prezent, in perioada(1995-1996) am lucrat ca suplinitor calificat fara licenta .De abia din 1996 am obtinut licenta.AS dori sa-mi calculati salariul incepand din 1 09 2014 si sa-mi spuneti cum e calculata plata cu ora .Imi poate afecta vechimea in invatamant acel an fara licenta? Pe 1 oct.2014 implinesc 20 de ani vechime in munca si invatamnat.Va multumesc anticipat si astept un rspuns de la d-stra. O zi buna!
ludica
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Mai 2012, 00:33

Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori