Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LPD)

Despre ce facem noi in scoala: proiecte, colaborari, activitati inedite

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde mihd » 16 Ian 2014, 23:23

Buna seara!
As dori sa particip si eu la acest proiect...daca nu este prea tarziu. Adresa mea de mail este:m72dobra@yahoo.com
mihd
 
Mesaje: 7
Membru din: 31 Ian 2007, 20:03

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde croitoru_daniela_ramona » 25 Feb 2014, 17:19

”Learning Positive Discipline” (LPD) – Buletin informativ nr. 7


Va invităm să citiți buletinul informativ nr. 7 realizat în cadrul parteneriatului pentru învățare ”Learning Positive Discipline” (LPD) coordonat de Liceul ”Ștefan Procopiu” – Vaslui în perioada 2013-2015 în parteneriat cu 10 instituții din România (Clubul Kiwanis Vaslui), Bulgaria, Ungaria, Italia, Spania, Estonia, Letonia, Ungaria, Germania, Turcia. Acest buletin informativ prezintă informații despre întâlnirea organizată în data de 16 februarie 2014 la care au participat 46 de persoane (staff și learners).

http://lspvs.ro/documente/ldp/buletin7.pdf
croitoru_daniela_ramona
 
Mesaje: 59
Membru din: 18 Sep 2007, 23:34

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde croitoru_daniela_ramona » 10 Apr 2014, 14:29

”Learning Positive Discipline” (LPD) – Buletin informativ nr. 8


Va invităm să citiți buletinul informativ nr. 8 realizat în cadrul parteneriatului pentru învățare ”Learning Positive Discipline” (LPD) coordonat de Liceul ”Ștefan Procopiu” – Vaslui în perioada 2013-2015 în parteneriat cu 10 instituții din România (Clubul Kiwanis Vaslui), Bulgaria, Ungaria, Italia, Spania, Estonia, Letonia, Ungaria, Germania, Turcia. Acest buletin informativ prezintă informații despre a doua întâlnire transnațională organizată la nivelul parteneriatului care a avut loc la Munchen (Germania). Liceul ”Ștefan Procopiu” Vaslui a fost reprezentat de 3 membri din echipa de proiect și un learner.

http://lspvs.ro/documente/ldp/ldp8.pdf
croitoru_daniela_ramona
 
Mesaje: 59
Membru din: 18 Sep 2007, 23:34

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde inicolae » 16 Apr 2014, 21:21

Buna seara! As dori sa particip si eu la acest proiect, daca mai este posibil! Adresa de mail este ioana_nicolae1@yahoo.com .
Multumesc!
inicolae
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Mai 2012, 14:33

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde popeasa » 17 Apr 2014, 11:47

Buna ziua!
Daca mai este posibil, doresc si eu sa ma implic in acest proiect.
Sunt prof. pt. inv. primar la Scoala Gimnaziala Goiesti, jud. Dolj, iar adresa de mail este: lmunteanu91@yahoo.com
Va multumesc!
popeasa
 
Mesaje: 16
Membru din: 15 Noi 2011, 20:43

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde vallyciolo » 17 Apr 2014, 16:40

Buna ziua!
Sunt prof.inv.primar ,Galati si daca mai este posibil doresc sa ma implic si eu in acest proiect.Adresa mea de mail este vallyciolo@yahoo.com .Multumesc
vallyciolo
 
Mesaje: 1
Membru din: 07 Dec 2008, 18:34

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde diana_luca » 01 Mai 2014, 16:23

Buletin infor”Learning Positive Discipline” (LPD) – Buletin informativ nr. 9


Va invităm să citiți buletinul informativ nr. 9 realizat în cadrul parteneriatului pentru învățare ”Learning Positive Discipline” (LPD) coordonat de Liceul ”Ștefan Procopiu” – Vaslui în perioada 2013-2015 în parteneriat cu 10 instituții din România (Clubul Kiwanis Vaslui), Bulgaria, Ungaria, Italia, Spania, Estonia, Letonia, Ungaria, Germania, Turcia. Acest buletin informativ prezintă informații despre a patra întâlnire cu formabilii (learners) care a avut loc în data de 27 aprilie 2014 la Clubul Elevilor din incinta Liceul ”Ștefan Procopiu” Vaslui.
Fişiere ataşate
LPD-9.pdf
Buletin informative nr. 9
(1.88 MiB) Descărcat de 65 ori
diana_luca
 
Mesaje: 2
Membru din: 30 Apr 2014, 17:46

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde alinavucea » 02 Mai 2014, 09:03

Buna ziua! As fi interesata si eu de participarea la acest proiect, daca se mai poate. Adresa mea de e-mail este vuceaalina@yahoo.com. Va multumesc!
alinavucea
 
Mesaje: 2
Membru din: 12 Noi 2008, 20:42

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde elenuta » 02 Mai 2014, 10:55

Buna ziua! Am citit buletinele informative postate si mi s-a parut foarte interesant ceea ce faceti. Va felicit si va intreb daca se mai poate face inscrierea in acest proiect si care ar fi pasii de urmat. Pentru un eventual raspuns, adresa mea este e.taralunga@yahoo.com
Va multumesc anticipat.
elenuta
 
Mesaje: 15
Membru din: 02 Feb 2007, 22:18

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde notebook » 03 Mai 2014, 00:38

Buna ziua. Sunt prof limba engleza in Focsani si m-ar interesa acest proiect. Mai este posibil? Astept raspuns. Multumesc.Adresa mea de mail este bardearox@yahoo.com
notebook
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Aug 2011, 13:14

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde rosudenisa » 03 Mai 2014, 10:16

Buna ziua!
Sunt prof. inv. primar Scoala Gimnaziala ,,Ion Simionescu,, Com.Hemeius Jud.Bacau.Am citit buletinul informativ, daca mai este posibil,doresc sa ma implic in acest proiect.Adresa de mail este rosudenisa7340@yahoo.com.Multumesc!
rosudenisa
 
Mesaje: 1
Membru din: 07 Mai 2012, 17:41

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde croitoru_daniela_ramona » 14 Iun 2014, 18:23

Va invităm să citiți buletinul informativ nr. 10 realizat în cadrul parteneriatului pentru învățare ”Learning Positive Discipline” (LPD) coordonat de Liceul ”Ștefan Procopiu” – Vaslui în perioada 2013-2015 în parteneriat cu 10 instituții din România (Clubul Kiwanis Vaslui), Bulgaria, Ungaria, Italia, Spania, Estonia, Letonia, Ungaria, Germania, Turcia. Acest buletin informativ prezintă informații despre a a doua întâlnire de proiect care a avut loc în Polonia în perioada 3-7 iunie 2014.
Fişiere ataşate
LPD-10.pdf
(1.17 MiB) Descărcat de 56 ori
croitoru_daniela_ramona
 
Mesaje: 59
Membru din: 18 Sep 2007, 23:34

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde munteanuionela » 18 Iun 2014, 19:48

BUNA ZIUA!V-AM TRIMIS UN MESAJ PRIN CARE V-AM PRECIZAT FAPTUL CA DORESC SA PARTICIP LA PROIECT,ASTA DACA SE MAI POATE(mun.ionela@yahoo.com).ASTEPT UN RASPUNS.VA MULTUMESC ANTICIPAT!
munteanuionela
 
Mesaje: 12
Membru din: 29 Noi 2009, 20:03

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde emil » 21 Iun 2014, 08:07

Nu mai postati aici cereri de participare la proiect. Se vede ca autorul foloseste forum doar in scop de publicitate.
Este inutil si nesigur sa va expuneti aici adresele.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Parteneriat Grundtvig "Learning Positive Discipline" (LP

Mesajde simona71 » 16 Iul 2014, 12:01

Bună ziua, vă rog să-mi trimite-ţi şi mie detalii despre parteneriat. Mulţumesc. simonamuresan71@yahoo.ro
simona71
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2009, 23:00

Anterior

Înapoi la Activitati scolare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori