concursuri încheiate

Intrebari si raspunsuri despre concursurile organizate de didactic.ro.

concursuri încheiate

Mesajde voiculescu » 20 Apr 2011, 09:08

În perioada martie-aprilie 2007 am participat la ,,Concurs pentru propunători de probleme,,.Aș vrea să știu dacă problemele câștigătoare au fost publicate(era specificat în regulamentul concursului) și cum aș putea intra în posesia unei adeverințe/diplome, care să ateste participarea mea.
voiculescu
 
Mesaje: 57
Membru din: 04 Feb 2006, 19:48
Localitate: Caracal

Re: concursuri încheiate

Mesajde rofi3 » 20 Apr 2011, 11:41

Rezultatele la acest concurs le gasiti la acest link:

http://www.didactic.ro/concursuri/concu ... prilie-2-7

Daca sunteti printre castigatorii din aceasta lista va rog sa reveniti cu un mesaj .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: concursuri încheiate

Mesajde voiculescu » 20 Apr 2011, 13:51

Da, sunt printre câștigătorii acestui concurs.(Voiculescu Simona)
voiculescu
 
Mesaje: 57
Membru din: 04 Feb 2006, 19:48
Localitate: Caracal

Re: concursuri încheiate

Mesajde rofi3 » 28 Apr 2011, 18:00

O sa va trimit un e-mail pentru a clarifica situatia dvs.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: concursuri încheiate

Mesajde nae_c » 21 Dec 2012, 20:30

Știe cineva care sunt rezultatele la concursul ”Profesor în era digitală”?
Parcă trebuia să se dea rezultatele cel mai târziu azi 21.dec....sau s-o fi sfârșit lumea și eu nu am aflat?
nae_c
 
Mesaje: 5
Membru din: 15 Noi 2007, 13:52

Re: concursuri încheiate

Mesajde emil » 22 Dec 2012, 09:52

nae_c scrie:Știe cineva care sunt rezultatele la concursul ”Profesor în era digitală”?
Parcă trebuia să se dea rezultatele cel mai târziu azi 21.dec....sau s-o fi sfârșit lumea și eu nu am aflat?

Deoarece o parte din membrii juriului au fost angajati in at noile proiecte de pe didactic.ro am amanat publicarea rezultatelor pentru 10 ianuarie. Ne cerem scuze pentru nerespectarea termenului.
Apreciem participarea dvs. cu un proiect de calitate.

Multumim pentru intelegere,

La multi ani!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: concursuri încheiate

Mesajde vivica57 » 21 Feb 2013, 23:15

Eu doresc să supun atenţiei tuturor celor care aleg să participe la concursurile extraşcolare, că deşi unele dintre ele sunt cu taxă, nu îşi onorează promisiunile şi chiar dovedesc lipsă respect faţă de participanţii (elevi) care solicită, prin coordonatorii lor, informaţii despre întârzierea expedierii diplomelor, sau despre clasament, etc. Este posibil să existe multe situaţii asemănătoare,dar cea care în acest moment m-a uimit profund este generată de discuţia cu unul dintre coordonatorii Simpozionului -Concurs INTERNAŢIONAL DE INTERFERENŢE CULTURALE „PAUL POLIDOR", Ocrotiţi zâmbetul copilăriei", Tg-Jiu (23- noiembrie -2012).Cu mai mult timp în urmă am solicitat prin mail o informaţie despre situaţia exedierii diplomelor. Mi s-a spus că trebuie să aştept. Am revenit după ceva timp şi răspunsul a fost acelaşi. În urmă cu câteva zile mi se răspunde, tot prin mail: "La C. I. Pledoarie pentru pădure au fost trimise la în ceputul lunii, dacă la acest concurs vă referiţi, la celălalte aşteptăm restituirea diplomelor de la isj. Vă mulţumim pt aşteptare!
Am cerut să se verifice lista de înscriere, dacă plicul fusese expediat, deoarece nu am avut probleme cu factorul poştal niciodată dar, răspunsul a fost stupefiant: "Bună ziua! Nu ştiu ce răspuns vă aşteptaţi să vă dau. Plicurile au fost trimise, poşta nu te-a restituit nimic şi nu am mai avut nicio situaţie de acest gen. Poate verificaţi la oficiul poştal de care aparţineţi. Îmi pare rău, dar nu am alt răspuns şi nici soluţie." Ce pot spune copiilor care aşteaptă diplomele de foarte mult timp? Pentru ei reprezintă mult mai mult, sunt primele lor concursuri de acest gen, iar eu sunt un profesor (nu predau desenul) care se ocupă de elevii săi, ajutându-i să îşi afirme orice talent îl manifestă..
vivica57
 
Mesaje: 25
Membru din: 11 Apr 2009, 21:13

Re: concursuri încheiate

Mesajde irina1980 » 22 Feb 2013, 17:14

Am participat şi eu la simpozionul naţional ,,Şcoala altfel- de la deziderat la realizare", desfăşurat in iunie 2012, la Slobozia. Nici până în prezent nu am primit vreo dovadă a participării (diplomă sau adeverinţă), cu toate că am achitat taxa de participare, ba chiar am primit confirmare de primire a materialelor din partea doamnei Gălbenuş Victoriana Aprilia. Am mai insistat cu mail-uri la adresa indicată pe anunţul publicat pe didactic, dar nu am primit nici un răspuns.
Poate mai sunt colegi care au participat la acest simpozion , aţi primit diplomă de participare sau nu?
irina1980
 
Mesaje: 13
Membru din: 24 Feb 2010, 21:49

Re: concursuri încheiate

Mesajde vivica57 » 22 Feb 2013, 20:25

Vă mulţumesc pentru postare !Sunt sigură că mai sunt şi alte cazuri de acest gen. Poate ar fi bine să le ştim, noi, cei care investim timp, bani şi dăruire pentru copiii cărora le suntem dascăli.
vivica57
 
Mesaje: 25
Membru din: 11 Apr 2009, 21:13

Re: concursuri încheiate

Mesajde evelin_ady » 15 Feb 2014, 11:00

buna ziua! stie cineva ce intrebari au fost la concursul generatia pro, cultura generala pt cls intai? multumesc !
evelin_ady
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Feb 2008, 22:22

Re: concursuri încheiate

Mesajde veverita76 » 23 Iun 2014, 09:56

Unde pot găsi rezultatele concursului ”Descoperă patrimoniul românesc: Meserii de altădată” ?
veverita76
 
Mesaje: 42
Membru din: 06 Noi 2005, 15:51

Re: concursuri încheiate

Mesajde b_m_e » 23 Iun 2014, 22:18

A creat cineva teste on-line ? Nu inteleg de ce nu pot trimite testul elevilor. La noi in invatamantul profesional si tehnic nu s-a terminat scoala.
b_m_e
 
Mesaje: 1
Membru din: 31 Oct 2009, 19:39

Re: concursuri încheiate

Mesajde emil » 23 Iun 2014, 23:05

b_m_e scrie:A creat cineva teste on-line ? Nu inteleg de ce nu pot trimite testul elevilor. La noi in invatamantul profesional si tehnic nu s-a terminat scoala.


Aveti o optiune "trimiteti elevilor pe email". Se deschide o fereastra in care puneti adresele elevilor si apoi un mesaj.
Incercati intai sa va trimiteti dvs. insiva sa vadeti daca merge.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: concursuri încheiate

Mesajde rofi3 » 24 Iun 2014, 16:22

Rezultatele concursului "Meserii de altadata" le gasiti la acest link:
http://www.didactic.ro/stiri/castigator ... e-altadata
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: concursuri încheiate

Mesajde emanuel_niculae » 24 Iun 2014, 17:30

Buna ziua, am dat un "search",dar nu am gasit nimic, sper ca nu a mai fost pusa intrebarea: a fost publicata undeva vreo lista cu castigatorii concursului "Copiii, prietenii Pamantului". As fi fost interesat sa aflu care sunt si judetele participante.Va multumesc!
emanuel_niculae
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Iun 2014, 22:29


Înapoi la Concursurile Didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator