O întrebare despre butonul de editare al unui material

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

O întrebare despre butonul de editare al unui material

Mesajde vladimira » 04 Iun 2014, 23:16

Am observat în dreptul fiecărui material postat de mine câte un buton „creionaș” care permite redeschiderea datelor materialului și reeditarea lor. Dar când dau click pe „Verificare” (alt buton nu mai este), îmi apare mesajul: „Vă rugăm să alegeţi un alt titlu, acesta există deja pe didactic.ro.”. Eu însă nu vreau să schimb numele materialului și nici să-l încarc de două ori, ci să fac doar o corectură. Oare acel buton de editare are alt rol?
vladimira
 
Mesaje: 4
Membru din: 23 Iul 2011, 08:34

Re: O întrebare despre butonul de editare al unui material

Mesajde rofi3 » 05 Iun 2014, 14:12

Acest buton de editare va permite sa faceti anumite modificari cum ar fi: editarea titlului sau a descrierii , a clasei careia i se adreseaza materialul, insa nu puteti inlocui fisierul atasat. Dumneavoastra ce doriti sa modificati?
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: O întrebare despre butonul de editare al unui material

Mesajde vladimira » 05 Iun 2014, 17:18

Am încercat acest buton de mai multe ori, primele dăți am vrut să modific ceva la descriere. Chiar am încercat și cu Mozilla, și cu Internet Explorer (am crezut că poate e din cauza motorului de căutare). Apoi am încercat și fără să fac nici un fel de modificare, doar l-am accesat și am dat click pe „Verificare” și îmi apare același mesaj. Aș fi vrut la un material să-l și înlocuiesc pentru că am găsit în el o omisiune de literă, și am vrut să dau varianta corectată, dar mi-am dat seama că n-am nici o șansă și acest lucru nici măcar nu l-am încercat. Oricum eroarea la care mă refer e neglijabilă, doar că aș vrea să știu pentru viitor dacă ar putea fi vreo șansă, în cazul unor erori ceva mai mari, dacă nu de corectare, poate de ștergere totală și de luat pașii de la capăt. Vă mulțumesc pentru răspuns și, în măsura în care se poate, aștept noi lămuriri.
vladimira
 
Mesaje: 4
Membru din: 23 Iul 2011, 08:34

Re: O întrebare despre butonul de editare al unui material

Mesajde rofi3 » 06 Iun 2014, 10:42

Buna ziua,

Vom analiza problema semnalata.Inteleg ca acest "creion" la dvs. nu va permite sa editati , niciunul din campurile unui material.Va rog sa ne trimiteti o captura de ecran cu acest mesaj care va apare: „Vă rugăm să alegeţi un alt titlu, acesta există deja pe didactic.ro." , care sa contina fereastra in care ati incercat editarea unui material.
Mesajul il trimiteti pe webmaster at didactic.ro
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: O întrebare despre butonul de editare al unui material

Mesajde vladimira » 06 Iun 2014, 19:35

Am pregătit captura de ecran, dar nu știu cum să procedez cu „Mesajul il trimiteti pe webmaster at didactic.ro”. Am căutat un loc unde să scrie „webmaster” dar nu am găsit. Puteți să îmi dați câteva detalii sau poate îmi dați o adresă de mail? Chiar m-am gândit să dau un reply la un mail primit de la didactic.ro cu ocazia înștiințării de publicare al unui material, dar am văzut că nici acea adresă nu conține cuvântul webmaster. Vă mulțumesc!
vladimira
 
Mesaje: 4
Membru din: 23 Iul 2011, 08:34

Re: O întrebare despre butonul de editare al unui material

Mesajde vladimira » 09 Iun 2014, 14:14

Îmi cer scuze, nu mi-am dat seama ca „at” inseamna „a-rond” (văd, la previzualizare, că am tipărit acel a-rond și îmi apare și mie at). Am trimis acest mail cu captura.
vladimira
 
Mesaje: 4
Membru din: 23 Iul 2011, 08:34


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori