Cat de des le dati fast food?

Discutii off-topic, despre orice

Cat de des le dati fast food?

Mesajde bianca2011 » 19 Iun 2012, 15:28

cred ca ar trebui gasit un echilibru in dieta unui copil. nu condamn mamele care dau OCAZIONAL acest tip de alimente copiilor lor. eu am refuzat sa ii dau, cautand mereu alternative sau incercand acasa in bucatarie sa prepar ceva asemanator (cartofi nu prajiti ci copti, chiftele din pui la cuptor nu prajite in ulei, prajituri de casa). cat de des dati copiilor fast-food?
bianca2011
 
Mesaje: 7
Membru din: 15 Feb 2011, 18:36
Localitate: Bucuresti

Re: Cat de des le dati fast food?

Mesajde sportiv » 19 Iun 2012, 21:06

NICIODATĂ! :oops: Încercați să ,,țineți ” (de-a dreptul) la copiii dumneavoastră!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Cat de des le dati fast food?

Mesajde corina48 » 02 Mar 2014, 16:16

Exact, niciodata. Sotul lucreaza la o firma specializata in [reclama a fost stearsa], si se cruceste in ce otrava prajesc restaurantele alimentele. De cand s-a angajat la acesta firma nici acasa nu mai mancam prajeala. Foarte periculos.

sportiv scrie:NICIODATĂ! :oops: Încercați să ,,țineți ” (de-a dreptul) la copiii dumneavoastră!
Parinte paranoic:)
corina48
 
Mesaje: 2
Membru din: 02 Mar 2014, 16:06

Re: Cat de des le dati fast food?

Mesajde felixmunteanu » 03 Mar 2014, 00:20

Fast food= junk food, adica gunoi.
Foarte, foarte rar si ma bucur ca nici nu imi cer. Cat despre sucuri carbogazoase, nu cumpar niciodata. Nici pe copiii de la scoala nu-i las sa vina cu chips sau alte prostii la punga cu care imput toata clasa. Le explic de cate ori am ocazia ca sunt nesanatoase si ei n-au decat sa aleaga ce vor, dar la scoala, 4 ore, sau in excursie, nu mor cu un sendvis si apa/ceai.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29


Înapoi la Zona libera

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori