Concurs național interdisciplinar E.U.R.O.P.A., inclus in CA

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Concurs național interdisciplinar E.U.R.O.P.A., inclus in CA

Mesajde pim_pim » 09 Apr 2013, 22:57

Colegiul ”Vasile Lovinescu” Falticeni va invita la editia a III-a a concursului national interdisciplinar E.U.R.O.P.A., inclus in CAEN 2013, Domeniul cultural-artistic: folclor, traditii, obiceiuri, pozitia 32 ce va avea lor in mai 2013. Concursul are 2 sectiuni: Sectiunea I, pentru elevi, cu subsectiunile Europovesti, S.O.S. portul traditional!, Europa- taram de legenda, Haihui prin Europa și Sectiunea II, simpozion pentru cadre didactice cu tema ”Traditie si interdisciplinaritate”

Nume proiect: Concurs national interdisciplinar E.U.R.O.P.A.!

Organizatori: Colegiul ”Vasile Lovinescu” Falticeni, judetul Suceava

Condiţii de participare: Participare indirecta

Perioadă înscriere: 25.03.2013 - 15.04.2013

Perioadă desfăşurare: 16.04.2013 - 09.05.2013



Va invitam la editia a III-a a Concursului national interdisciplinar E.U.R.O.P.A.! ce va avea loc in perioada 25 martie- 9 mai 2013.
Fişiere ataşate
regulament de organizare 2013 completat.doc
(68 KiB) Descărcat de 163 ori
pim_pim
 
Mesaje: 29
Membru din: 10 Sep 2009, 21:48

Re: Concurs național interdisciplinar E.U.R.O.P.A., inclus i

Mesajde anarob » 10 Apr 2013, 23:16

Buna seara! Am citit cu interes regulamentul concursului E.U.R.O.P.A. si, cu permisiunea dumneavoastra, v-as sugera sa modificati grupul tinta din sectiunea I a) EUROPOVESTI, astfel incat sa poata participa toti elevii ciclului primar, inclusiv elevii clasei pregatitoare. In speranta ca nu v-a deranjat remarca mea, va urez mult succes in derularea concursului.
anarob
 
Mesaje: 29
Membru din: 28 Ian 2008, 22:47

Re: Concurs național interdisciplinar E.U.R.O.P.A., inclus i

Mesajde pim_pim » 11 Apr 2013, 12:27

Buna ziua,
Va multumesc pentru sugestie. Este greseala noastra. Cind am depus proiectul pentru a fi inclus in CAEN n-am luat in calcul clasa 0, care de anul acesta a trecut la scoala. De aceea permitem si participarea elevilor din clasa pregatitoare si chiar grupa pregatitoare de la gradinite. Daca doriti sa participati la concurs noi va asteptam cu mare drag.
pim_pim
 
Mesaje: 29
Membru din: 10 Sep 2009, 21:48

Re: Concurs național interdisciplinar E.U.R.O.P.A., inclus i

Mesajde anarob » 11 Apr 2013, 23:21

Multumesc pentru raspuns! Ma bucur ca nu v-a deranjat remarca mea. Vom participa cu drag, in speranta ca ne vom incadra in grafic! Mult succes!
anarob
 
Mesaje: 29
Membru din: 28 Ian 2008, 22:47

Re: Concurs național interdisciplinar E.U.R.O.P.A., inclus i

Mesajde pim_pim » 12 Apr 2013, 10:49

Eu cred ca va veti incadra in grafic. E important sa va inscrieti. Apoi aveti 2 saptamini la dispozitie sa faceti materialele si sa le trimiteti. Noi va asteptam cu mult interes.
pim_pim
 
Mesaje: 29
Membru din: 10 Sep 2009, 21:48


Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori