Profesor în era digitală

Intrebari si raspunsuri despre concursurile organizate de didactic.ro.

Re: Profesor în era digitală

Mesajde dana69 » 11 Ian 2013, 21:43

Buna seara! Ceea ce am scris nu sunt remarci rautacioase. Pur si simplu cred ca ar fi fost normal, sa publicati o nota de informare. Cel putin asa se procedeaza intr-o lume civilizata: se explica motivul intarzierii si se cere scuze pentru intarziere.
dana69
 
Mesaje: 2
Membru din: 29 Aug 2007, 16:33

Re: Profesor în era digitală

Mesajde andreiaura64 » 20 Ian 2013, 14:34

Ati primit adeverinte/diplome de la acest concurs? Eu NU inca.
andreiaura64
 
Mesaje: 6
Membru din: 04 Mar 2009, 19:33

Re: Profesor în era digitală

Mesajde emil » 31 Ian 2013, 00:31

Diploma de "Profesori digitali"
Felicitari!
Fişiere ataşate
diploma-1ProMihiotis.jpg
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Profesor în era digitală

Mesajde aniav » 13 Feb 2013, 21:51

Deşi mi-am propus să nu mai comentez, totuşi ceva mă frământă.
Nu cred că este o greşeală să cred că "profesorii digitali" premiaţi ar fi meritat măcar o diplomă diferită care să ateste premiul primit.
Am primit o diplomă ca toţi ceilalţi "profesori digitali", ceea ce până la urmă e totuşi ceva. Dar... era frumos să fie şi o diplomă pentru premiu, măcar aşa pentru mândria personală.
În paranteză fie spus, ştim că premiile profesorilor nu folosesc nicăieri (o spun dintr-o amară experienţă de profesor premiat cu premii de excelenţă naţionale şi multe premii I pentru soft educaţional, pentru site-uri educaţionale, pentru revistă didactică, dar şi altele, dar care la dosarul pentru gradaţia de merit nu au contat... pentru că nu conţineau nume de elevi.... de parcă toate cele menţionate nu foloseau elevilor; gradaţia de merit am primit-o, dar am simţit o neîmplinire când mi s-a spus că diplomele personale, în care nu apar nume de elevi, nu se iau în considerare, ceea ce e oarecum ridicol... deoarece toate cele premiate erau şi sunt pentru elevi). Însă împlinirea mea ca om şi ca profesor dedicat nu mi-o poate lua un "analizor" de dosar. Şi rămân un profesor dedicat - cu sau fără diplome, cu sau fără premii.

De asemenea, premiile promise pentru acest concurs - PROFESOR ÎN ERA DIGITALĂ - au uitat să mai apară (precizez că nu pentru ceea ce se oferea ca premiu am participat). O să spuneţi "ce atâta grabă?" A, nu ... nu e nicio grabă, făceam doar o remarcă....

Am o oarecare dezamăgire în suflet, dar... sănătoşi să fim şi să trăim. Concursuri o să tot fie....
aniav
 
Mesaje: 6
Membru din: 19 Feb 2006, 12:25

Re: Profesor în era digitală

Mesajde emil » 14 Feb 2013, 00:50

Doamna profesoara,
Vom tine cont de observatia dvs. si veti primi diploma personalizata conform premiului.
De asemenea, veti primi un premiu suplimentar din partea UPIR, premiu pe care il voi comunica intr-un mesaj privat.
Va anunt cu acest prilej, ca vom lansa un nou concurs, ceva mai "rafinat" dar in care vor fi multe premii in bani si un tratament special pentru propunatori.

Va multumesc pentru intelegere
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Profesor în era digitală

Mesajde romeo17romeo » 10 Mar 2013, 14:58

Bună ziua!
Am o întrebare, mai mult pentru câştigătorii concursului.....A intrat cineva în posesia premiilor pentru că eu am primit un e-mail în care mi s-au cerut datele personale dar de atunci a trecut mai bine de o lună.....nimeni nu a mai dat niciun semn de viaţă. O dna profesoară mai insista, tot acum ceva vreme, asupra unei diplome pentru câştigătorii concursului dar se pare că nici acest lucru nu s-a realizat până acum. Să inteleg că a fost un concurs "de ochii lumii"? Cu tot respectul pentru cei implicaţi în organizarea concursului dar se pare că participarea la un asemenea concurs mai mult te demotiveaza.....
romeo17romeo
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Mai 2012, 14:11

Re: Profesor în era digitală

Mesajde aniav » 25 Mar 2013, 19:36

După lupte "seculare" premiile au sosit. Niciodată nu e prea târziu. Sau dacă doriţi, mai bine mai târziu decât niciodată. Mulţumesc.
aniav
 
Mesaje: 6
Membru din: 19 Feb 2006, 12:25

Re: Profesor în era digitală

Mesajde andreiaura64 » 26 Mar 2013, 11:12

Buna ziua. Eu nici la aceasta data nu am primit diploma. Sa o mai astept?
andreiaura64
 
Mesaje: 6
Membru din: 04 Mar 2009, 19:33

Re: Profesor în era digitală

Mesajde andreiaura64 » 26 Mar 2013, 11:33

Am primit diploma, dar numele meu este scris cu litere mici. Pacat, parca d-nul care modera acest concurs avea unele pretentii, acum nu le-a mai avut?
andreiaura64
 
Mesaje: 6
Membru din: 04 Mar 2009, 19:33

Re: Profesor în era digitală

Mesajde emil » 26 Mar 2013, 14:29

andreiaura64 scrie:Am primit diploma, dar numele meu este scris cu litere mici. Pacat, parca d-nul care modera acest concurs avea unele pretentii, acum nu le-a mai avut?

Exceptionala observatie!
Am in continuare "pretentia" sa scrieti corect românește!
Numai ca dvs. v-ati scris numele in profilul personal, crezand ca o sa vi-l corecteze cineva.... Ei bine, asa cum ati scris, asa apare pe diploma pentru ca aceasta se genereaza automat.
Sper ca a fost o lectie buna!
Iata profilul dvs.:
Datele mele
Numele
andrei
Prenumele
aura
Sex
Feminin
Data naşterii...
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la Concursurile Didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori