Despre publicarea revistelor scolare

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Despre publicarea revistelor scolare

Mesajde maiapavelescu » 16 Mar 2013, 07:34

Bună dimineața,

Acum doi ani am publicat primul număr al revistei școlii Constelații . Începând cu al doilea număr mi s-a refuzat constant publicarea pe motiv că există o revistă cu același nume, ceea ce era firesc, de vreme ce eu o postasem . Era vorba ănsă de un alt număr. Am contact mediatorii forumului, dar nu mi s-a răspuns , după care am renunțat . Revin cu speranța că îmi veți rezolva problema.

Vă mulțumesc.
maiapavelescu
 
Mesaje: 85
Membru din: 02 Iul 2007, 09:44

Re: Despre publicarea revistelor scolare

Mesajde emil » 16 Mar 2013, 20:00

maiapavelescu scrie:Bună dimineața,

Acum doi ani am publicat primul număr al revistei școlii Constelații . Începând cu al doilea număr mi s-a refuzat constant publicarea pe motiv că există o revistă cu același nume, ceea ce era firesc, de vreme ce eu o postasem . Era vorba ănsă de un alt număr. Am contact mediatorii forumului, dar nu mi s-a răspuns , după care am renunțat . Revin cu speranța că îmi veți rezolva problema.

Vă mulțumesc.


Buna ziua,
Revistele scolare sunt construite dupa urmatorul principiu: publicati intai un "cover" adica un fel de folder al revistei, apoi publicati numerele acesteia, fara sa mai reluati acel "cover". Exista utilizatori, probabil ca si dvs., considera ca trebuie sa publice mereu alt "cover" ceea ce nu este in regula pentru ca nu avantajeaza pe nimeni cu nimic, creaza doar dezordine... De aceea vi se respinge revista. Va rog sa va logati, sa intrati la revista dvs. si sa apasati butonul pentru publicarea unui numar nou.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Despre publicarea revistelor scolare

Mesajde maiapavelescu » 23 Mar 2013, 05:35

Multumesc !
maiapavelescu
 
Mesaje: 85
Membru din: 02 Iul 2007, 09:44


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori