ROG AJUTOR!! NU MI SE MAI DESCHID MATERIALELE ŞI AM NEVOIE.

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

ROG AJUTOR!! NU MI SE MAI DESCHID MATERIALELE ŞI AM NEVOIE.

Mesajde eudoinac » 27 Feb 2013, 17:55

Bună ziua. Am o problemă şi nu ştiu cum să o rezolv. De câteva zile nu pot să descarc materialele de pe didactic şi nici nu pot să le deschid. Menţionez că sunt înregistrată, sunt logată, dar nu mi se deschid materialele. Am încercat cu Deschidere, nu merge. Am dat clic dreapta şi am apăsat pe open..tab, dar tot nu se deschid. În schimb apare sus în bară denumirea documentului. Nu ştiu ce se întâmplă şi m-aş bucura dacă m-aţi ajuta. Vă mulţumesc.
Dacă mă loghez pe alt calculator le pot deschide. MULTUMESC:
eudoinac
 
Mesaje: 5
Membru din: 11 Mar 2010, 11:53

Re: ROG AJUTOR!! NU MI SE MAI DESCHID MATERIALELE ŞI AM NEVO

Mesajde rofi3 » 28 Feb 2013, 10:58

Buna ziua,

Va rog sa-mi trimiteti o captura de ecran cu pagina respectiva , in care se vede denumirea documentului in bara.Daca spuneti ca pe alte calculatoare ati reusit sa deschideti fisierele de pe didactic.ro , atunci problema este locala. Ce extensii au fisierele dvs. si ce browser utilizati? Va rog sa-mi trimiteti mesajul dvs. pe adresa webmaster at didactic.ro impreuna cu aceea captura. Multumesc.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: ROG AJUTOR!! NU MI SE MAI DESCHID MATERIALELE ŞI AM NEVO

Mesajde eudoinac » 28 Feb 2013, 15:26

Buna ziua. Eu folosesc Opera de vreo 3 ani si nu am avut probleme cu deschiderea sitelor. Am windows 2007 ultimate, dar calculatorul merge bine. Aceasta problema a aparut de vreo 7, 8 zile. Poate ma lamuriti ce sa fac. MULTUMESC. O sa incerc sa trimit si o captura de ecran .
eudoinac
 
Mesaje: 5
Membru din: 11 Mar 2010, 11:53

Re: ROG AJUTOR!! NU MI SE MAI DESCHID MATERIALELE ŞI AM NEVO

Mesajde emil » 28 Feb 2013, 17:13

eudoinac scrie:Buna ziua. Eu folosesc Opera de vreo 3 ani si nu am avut probleme cu deschiderea sitelor. Am windows 2007 ultimate, dar calculatorul merge bine. Aceasta problema a aparut de vreo 7, 8 zile. Poate ma lamuriti ce sa fac. MULTUMESC. O sa incerc sa trimit si o captura de ecran .

Cand descarcati fisiere de pe didactic.ro nu folositi optiunea "open" ci "save". In acest fel, fisisreul se salveaza definitiv pe calculatorul dvs. Asa cum am mai explicat, cel mai bine este click dreapta pe iconul care reprezinta fisierul si "save as". Este bine sa aveti un folder special pentru descarcarea fisierelor, astfel incat sa nu le pierdeti... Nu este nicio problema cu didactic.ro, problema este la dvs.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: ROG AJUTOR!! NU MI SE MAI DESCHID MATERIALELE ŞI AM NEVO

Mesajde alionaiedu » 28 Feb 2013, 17:40

CUM PUTEM INTRODUCE ÎN LISTA INSTITUŞIILOR LICEUL TEORETIC "mIHAIL SADOVEANU", ORAŞUL CHIŞINĂU , STR. AERODROMULUI 5
alionaiedu
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Oct 2012, 17:27

Re: ROG AJUTOR!! NU MI SE MAI DESCHID MATERIALELE ŞI AM NEVO

Mesajde rofi3 » 28 Feb 2013, 17:47

Pentru adaugarea unei institutii in lista de pe site -ul didactic.ro trebuie sa trimiteti un email cu denumirea si locatia pe webmaster at didactic.ro prin intermediul formularului de contact din pagina Ajutor a site-ului.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: ROG AJUTOR!! NU MI SE MAI DESCHID MATERIALELE ŞI AM NEVO

Mesajde eudoinac » 28 Feb 2013, 22:46

Buna seara. Sunt totusi nellinistita. Ce problema sa fie cu calculatorul? Trebuie sa fie curatat sau s-a dezinstalat ceva? Multumesc. :roll: :roll:
eudoinac
 
Mesaje: 5
Membru din: 11 Mar 2010, 11:53


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori