Seminarii teologice

Seminarii teologice

Mesajde chemy » 30 Iun 2006, 17:09

SALUT. AS DORI CATEVA INFORMATII DESPRE SEMINARIILE TEOLOGICE, MAI ALES DESPRE CEL DE LA AGAPIA. NU CUNOSC NIMIC SI AS VREA SA STIU CE PROGRAME FOLOSESC, CAM CE ORAR AU SI CE ACTIVITATI SE DESFASOARA IN ACESTE SEMINARII
chemy
 
Mesaje: 1
Membru din: 30 Iun 2006, 16:54

Mesajde unul » 26 Sep 2006, 01:20

nush despre cel de la agapia dar stiu ca la cel din botosani este un sistem comunist.acolo exista MAFIE.cauta si vei afla.
unul
 
Mesaje: 2
Membru din: 26 Sep 2006, 00:49

Mesajde matteof » 07 Mai 2009, 04:08

Doamne ajuta! Imi pare rau ca asa de tarziu am dat peste acest mesaj. Poate ca, dupa atata timp, ai aflat ceea ce doreai despre seminarul de la Agapia.(?!)Cert este ca cine ajunge sa studieze intr-un seminar ca acesta primeste de la Dumnezeu atata binecuvantare incat, la absolvirea lui, cu greu se desprinde de acest spatiu minunat din preajma manastirii. Intr-un fel, viata elevelor de seminar se intrepatrunde cu cea a maicutelor, a ascultarii si a rugaciunii. Si cat folos sufletesc poti avea din acestea! Numai cel in cauza o simte si o poate marturisi, peste ani si ani.. Eu, ca una care am primit de la Dumnezeu bucuria de a invata 5 ani de zile intr-un astfel de liceu cu profil teologic, as indrazni sa indemn-cu toata deschiderea-pe cei care doresc si simt chemarea de a merge la seminar, sa urmeze aceasta cale, caci este buna si sigura si, numai cu ajutorul Celui-de-Sus, vor afla implinire in viata.. Sa ne ajute Bunul Dumnezeu!
matteof
 
Mesaje: 8
Membru din: 05 Mai 2009, 17:22

Re: Seminarii teologice

Mesajde Lavinia2396 » 25 Ian 2013, 15:28

Buna...cu adevarat sa studieze cineva la acest seminar(de la Agapia) este o binecuvantare.Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat aceasta sansa.Daca doriti sa aveti parte de liniste si de o viata cat mai curata,alegeti Liceul Teologic Ortodox "Cuv.Parascheva"
Lavinia2396
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Ian 2013, 18:49


Înapoi la Filosofie, Religie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron