editarea paginii

editarea paginii

Mesajde gradinita23 » 05 Mai 2010, 13:54

Am creat saptamana trecuta site-ul gradinitei,urmand sa il reactualizez dar nu merge.Fereastra cu ,,Editeaza pagina,,nu apare.Puteti sa ne ajutati?Multumesc anticipat!Gradinita 23 Braila
gradinita23
 
Mesaje: 1
Membru din: 09 Noi 2009, 13:37

Re: editarea paginii

Mesajde marianusa » 10 Oct 2010, 18:27

Aceeasi problema o am si eu. Nu pot actualiza datele pe pagina scolii creata de mine anul trecut scolar. Ce se intampla?
marianusa
 
Mesaje: 6
Membru din: 15 Mar 2009, 11:55

Re: editarea paginii

Mesajde rofi3 » 10 Oct 2010, 21:45

Cand accesati profilul dvs. nu va apare link-ul Editeaza?
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: editarea paginii

Mesajde laurentziu_roshu » 01 Iul 2012, 16:46

Am creat site-ul scolii http://scoli.didactic.ro/liceul-henri-coanda-constanta , sistemul a functionat bine la creare dar am probleme la modificare/actualizare. Problema apare cand vreau sa actualizez pagina de "PREZENTARE" a scolii:
in pagina http://www.didactic.ro/paginile-institu ... it/id/3909 editarea 'Prezentarii scolii' se face din butonul "Editaţi textul ", imi apare caseta cu butoane de editare, dar nu functioneaza.
1. Vroiam sa mai adaug text, dar nu ma lasa sa scriu.
2. incercam sa modific CULOAREA backgroundului si culoarea textului, apas apoi butonul SALVARE, dar nu apar culorile alese. Apare acelasi background alb, scris negru, si bara albastra de sus. Se poate modifica/edita culoarea backgroundului si a textului?

Multumesc anticipat

O mentiune: am sistemul de operare Windows 7 cu InternetExplorer9
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Re: editarea paginii

Mesajde emil » 01 Iul 2012, 19:11

Buna ziua,
Am intrat pe linkurile date de dvs. ca si admin. Am reusit sa schimb culoarea paginii, iar la modificarea textului trebuie, cred sa stergeti ceea ce aveti si sa adaugati unul nou, modificat. Se poate introduce text la sectiunile noi.
Puteti modifica culoarea textului din editor, iar a background din optiunile generale de editare.
Nu contest ca nu exista un bug, vom studia mai cu atentie.
Deocamdata, incercati sa publicati pagina. Ea este amanata si astepata sa publicati forma modificata.
Va rog sa mai incercati si sa ne anuntati ce probleme aveti.


Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

editarea paginii

Mesajde MatacheMadalina » 17 Ian 2013, 14:07

Nici eu nu pot edita pagina gradinitei pe care am creat o in 2007 si in fiecare an am actualizat o dar din sept 2012 nu mai pot sa editez , de fiecare data mi se deschide pagina cu creati....
Astept un raspuns
Va multumesc, Luminita Toader
MatacheMadalina
 
Mesaje: 2
Membru din: 04 Mai 2012, 13:13

Re: editarea paginii

Mesajde MatacheMadalina » 17 Ian 2013, 14:24

Nu stiu ce se intampla cu situl de merge tare greu spre deosebire de formatul vechi Am intrat de pe pagina mea sa scriu mesajul de mai inainte si vad ca s a trimis de pe adresa colegei mele, Matache Madalina.
Luminita Toader
MatacheMadalina
 
Mesaje: 2
Membru din: 04 Mai 2012, 13:13

Re: editarea paginii

Mesajde emil » 17 Ian 2013, 22:25

MatacheMadalina scrie:Nu stiu ce se intampla cu situl de merge tare greu spre deosebire de formatul vechi Am intrat de pe pagina mea sa scriu mesajul de mai inainte si vad ca s a trimis de pe adresa colegei mele, Matache Madalina.
Luminita Toader


Nu inteleg mesajele dvs. Ale cui sunt de fapt? Ce solicitari sunt?
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: editarea paginii

Mesajde emil » 18 Ian 2013, 11:45

Pentru Luminita Toader:
Aveti doua conturi pe didactic.ro, pe unul dintre ele administrati Gradinita Nr.9 Buzau.
Pagina institutiei functioneaza, se poate face editare, nu sunt probleme.
Va recomand, eventual, sa schimbati browser-ul , din cand in cand sa stergeti fisierele temporare si cookies internet.
Faptul ca ati transmis mesaj de pe contul colegei dvs. se datoreste unei neglijente locale: cineva a uita sa isi inchida contul. Probabil ca lucrati de pe acelasi calculator.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: editarea paginii

Mesajde luminita_toader » 19 Ian 2013, 18:28

Stimate domnule Emil Onea,
Va multumesc foarte mult pentru explicatii. Acum pot sa actualizez pagina unitatii.
Cu mult respect ,
Luminita Toader
luminita_toader
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Mar 2007, 12:04


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori