Concursul ÎNVAŢĂ DESPRE ROMÂNI DE ZIUA ROMÂNIEI

Despre ce facem noi in scoala: proiecte, colaborari, activitati inedite

Concursul ÎNVAŢĂ DESPRE ROMÂNI DE ZIUA ROMÂNIEI

Mesajde Viorel_Dolha » 28 Noi 2012, 17:04

Concursul ,,ÎNVAŢĂ DESPRE ROMÂNI DE ZIUA ROMÂNIEI”
Este un concurs cu participare gratuită a elevilor de orice vârstă. Se vor acorda premii în bani prin tragere la sorţi dintre fişele de concurs care au cel puţin 15 răspunsuri corecte din 20.
Paşi de urmat:
1.Joi voi împărţi tuturor elevilor fişa de concurs descărcată de aici şi multiplicată. Le voi cere să caute până luni pe internet sau în cărţi răspunsuri la câte întrebări pot ei găsi.
2.Până luni voi căuta şi eu răspunsuri.
3.Luni îi voi ajuta să răspundă la restul de întrebări (cel puţin la 15 din 20)
4.Luni după amiaza voi pune la poştă într-un singur plic fişele de concurs din clasa mea pe adresa: Asociaţia Generală a Învăţătorilor din România (Muzeul Preparandiei) str. Preparandiei nr 13, localitatea Arad, jud Arad, cod poştal 310102
sau
le pot trimite chiar şi în ziua de 5 decembrie prin e-mail la asociatiainvatatorilor@gmail.com
Voi aştepta ziua de 6 decembrie sperând că sorţii vor face ca organizatorii să extragă din urnă măcar numele unuia dintre elevii mei care să fie premiat în bani.
Toţi elevii şi cadrele didactice coordonatoare vor primi ulterior însă o diplomă de participare.

Dacă nu va avea norocul să câştige niciunul voi premia eu la clasă efortul lor aşa cum voi putea (poate cu aplauze, poate cu recompense procurate cu sprijinul părinţilor)
Vor fi avut însă toţi ocazia să înveţe să caute informaţii şi vor lua contact cu teme care sunt prea puţin tratate în manuale.

FIŞA DE CONCURS se poate descărca şi de la http://invatatori.ro/
Fişiere ataşate
Concursul INVATA DESPRE ROMANI DE ZIUA ROMANIEI.pdf
(257.74 KiB) Descărcat de 119 ori
Concursul INVATA DESPRE ROMANI DE ZIUA ROMANIEI.doc
(89 KiB) Descărcat de 91 ori
Viorel_Dolha
 
Mesaje: 40
Membru din: 09 Mai 2012, 19:27

Înapoi la Activitati scolare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator