Sfat despre o nedreptate

Sectiune dedicata dialogului parinti-educatori

Sfat despre o nedreptate

Mesajde robert32 » 14 Noi 2012, 23:59

Buna seara! As dorii sa mi dati un sfat sa indrept o nedreptate ce i s a facut fetitei mele. Fata mea este in clasa a VII a si sunt mandru de ea , este un copil ce a terminat anul trecut cu 9.70 , acum doi ani cu 9.80 in conditiile in care eu si sotia mea prin natura meseriei suntem plecati perioade de timp de acasa , lucram doua saptamani apoi suntem cu copilul o saptamana si tot asa , suntem acasa iarna in decembrie , ianuarie si februarie iar vara o luam cu noi, in timpul in care suntem plecati ramane cu bunica si invata si isi face temele singura. vine o data per saptamana un profesor de matematica sa i explice la matematica si fizica ce nu a inteles. Acum doua zile doamna profesoara de fizica in clasa i a controlat caietul cu temele de acasa , fetita mea din trei probleme a facut doar doua , o problema nu a stiut sa o faca intrucat nu i se predase la clasa formulele necasare rezolvarii , doamna profesoara fara sa o intrbe nimic i a pus 2 pentru ca nu si a facut tema completa. Intrucat sunt plecat si mi a spus copilu prin telefon ce s a intamplat nu am crezut ca i a pus 2 doar pentru atat , am sunat o alta colega , am vorbit cu tatal ei si intradevar nu le a predat la clasa si nu a mai intrbat o nimic altceva pe langa tema sa nu stie. Am sunat o pe doamna diriginta si s a informat si dansa in clasa la colegi si a vorbit si cu doamna profesoara de fizica si i a dat 2 pentru ca nu si a facut tema completa si ca parintii nu se ocupa de ea si sunt plecati , asta in condiitiile in care acum doua saptamani am vorbit cu doamna profesoara de fizica si i am explicat ca exista perioade cand suntem plecati si fetitata isi face temele singura, si daca se intampla vre o data sa nu si faca tema , sau alte probleme sa o anunte pe doamna diriginta cu care tin legatura. Eu si sotia nu suntem acum acasa ajungem in doua saptamani , ce ma sfatuiti sa fac ? Ce pot face legal sa indrept situatia ?
Am vorbit cu doamna diriginta , am vorbit la telefon cu doamna directoare , cu profespoara nu se poate discuta pune notele care considera si nimic si nimeni nu o poate forta sa schimbe nota , faca alergie cand e vorba de interventii
robert32
 
Mesaje: 1
Membru din: 09 Ian 2008, 13:00

Înapoi la Parintii intreaba, educatorii raspund

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori