Colaboratori pentru un Proiect CAER

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Colaboratori pentru un Proiect CAER

Mesajde elenapop » 05 Noi 2012, 11:01

In acest an scolar am realizat proiectul: "Mai informat, mai competent!" propus CAER
Dorim o colaborare între şcoli prin intermediul NET-ului. ISJ Bacau a aprobat desfasurarea activitatilor inscrise.
Activităţile se vor desfăşura numai în laboratorul de informatică sau AeL din fiecare şcoală astfel:
1. desen ( în aplicaţia Paint) – Carnavalul anotimpurilor – noiembrie şi decembrie 2012
2. scriere creativă (în aplicaţia Word) – Sunt mândru de şcoala mea! – ianuarie şi februarie 2013
3. prezentare PowerPoint: „Dor de rădăcini” – martie, aprilie, mai 2013

Am realizat un site pentru publicarea lucrarilor realizate de elevi: http://prietenivirtualionesti.blogspot.ro
Pana acum s-au inscris colegi din judetele: Bacău, Suceava, Botoşani, Neamţ, Vrancea, Braila, Tulcea, Galaţi şi Prahova. Dorim sa colaboram si cu alte judete: Iasi, Vaslui, Buzau. Nu refuzam colaborarea cu alte zone ale tarii. Pentru alte detalii: elenapop_03@yahoo.com

Proiectul se adreseaza elevilor din ciclul primar.
elenapop
 
Mesaje: 25
Membru din: 03 Iul 2006, 15:44

Re: Colaboratori pentru un Proiect CAER

Mesajde elenapop » 14 Noi 2012, 19:29

Observ ca au citit mesajul mai multi colegi. Pana acum nu am fost cautata. Acest proiect inseamna o activitate pe luna cu elevii dvs. La finalul proiectului, copiii care au realizat cele mai frumoase lucrari vor fi premiati. Participarea este gratuita. Sa inteleg ca e mai usor sa trimiteti un desen sau un colaj si sa dati intre 10 si 20 lei taxa decat sa lucrati cu grupe de elevi in sala de informatica???
elenapop
 
Mesaje: 25
Membru din: 03 Iul 2006, 15:44


Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori