educatoare

Discutii despre modificarile legii invatamantului si a statutului personalului didactic. Opinii, idei, solutii.

educatoare

Mesajde cab03 » 06 Mai 2011, 18:49

Am terminat Scoala Normala in 1995 ,profil pedagogic ,sunt incadrata ca invatatoare .Vreau sa stiu de ce nu pot fi incadrata ca educatoare ,din moment ce pe diploma nu scrie nici invatator ,nici educator .Unde trebuie sa ma adresez ?
cab03
 
Mesaje: 36
Membru din: 13 Ian 2007, 16:33

Re: educatoare

Mesajde Kiddaaa » 10 Oct 2012, 17:58

Si eu am terminat Scoala Normală în 1993, profil pedagogic dar pe diploma scrie învăţător. la 6 ani după terminare când am primit un post de educatoare am fost obligată de şcoală să fac cursuri de reconversie profesională altfel eram plătită necalificată. Cursurile le-am făcut la Scoala Normală unde am terminat.Încearcă şi tu!Oricum un certificat de calificare trebuia sa-l ai de la liceu.
Kiddaaa
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Sep 2012, 20:39

Re: educatoare

Mesajde sportiv » 10 Oct 2012, 20:37

Eu am terminat în 1973 și nu se mai numea de mult scoală normală (de învățători)! :D
Vă încadrează pe specialitatea pe care o aveți pe diplomă! (Educatoare ,învățătoare,ori dublă specializare: învățător-educator!) Simplu! (Cum adică, pe diplămă nu scrie nici educator ,nici învățător? Atunci ce scrie? PostațI! și mai vedem!) :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: educatoare

Mesajde sportiv » 10 Oct 2012, 20:39

Eu am terminat în 1973 și nu se mai numea de mult scoală normală (de învățători)! :D
Vă încadrează pe specialitatea pe care o aveți pe diplomă! (Educatoare ,învățătoare,ori dublă specializare: învățător-educator!) Simplu! (Cum adică, pe diplămă nu scrie nici educator ,nici învățător? Atunci ce scrie? De ce vă angajează ca înv., atunci?PostațI! și mai vedem!) :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Legislatia privind invatamantul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori