Vreau sa merg cu baiatul meu la logoped!

Sectiune dedicata dialogului parinti-educatori

Re: Vreau sa merg cu baiatul meu la logoped!

Mesajde anna1975 » 07 Noi 2010, 19:05

roxanabadea scrie:Dna Ana, v-am trimis mesaj privat cu un articol despre ''Cum se pot implica parintii in terapia logopedica''. Cred ca veti gasi lucruri utile in el.

Va multumesc mult de tot!!! Am fost plecati o saptamana din Bucuresti si nu am mai intrat pe net, de aceea am raspuns cu intarziere. O sa-l citesc, va multumesc inca o data!
anna1975
 
Mesaje: 6
Membru din: 07 Oct 2010, 10:10

Re: Vreau sa merg cu baiatul meu la logoped!

Mesajde monicaene » 07 Iun 2011, 19:47

Si noi mergem la logoped. Nu am fost multumiti de domnisoara L. N.[modificat numele]. Din punctul meu de vedere este prea rigida, autoritara, cu o fermitate care fiului meu nu i-a placut deloc. Pe mine m-a mirat ca desi e foarte tanara are o atitudine care poate parea dura. In prima faza ne-am bucurat ca este tanara si ca este apropiata de copii (am lasat pe planul 2 experienta), dar s-a dovedit ca e genul care nu stie sa se coboare la nivelul copiilor si sa se maimutareasca. Pana la urma am ramas tot la cabinetul A... [modificat], dar am ales o persoana cu mai multa experienta si care s-a dovedit perfecta pentru Vlad.Logopeda de acum este ok si am vazut ca si copiii de la celelalte logopede vin mereu la ea. Se pare ca are lipici la copii. Ma bucur ca am avut curajul sa incerc alt logoped de la acelasi cabinet, caci acum se dovedeste ca este exact ce cautam.
monicaene
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iun 2011, 18:57

Re: Vreau sa merg cu baiatul meu la logoped!

Mesajde emil » 08 Iun 2011, 09:53

Pentru utilizatorul de mai sus. Va rog sa nu dati nume de organizatii, persoane sau firme, pe care sa le laudati sau, mai ales, sa le puneti intr-o lumina defavorabila... De aceea am modificat numele specificate de dvs.

Multumesc de intelegere
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Vreau sa merg cu baiatul meu la logoped!

Mesajde monicaene » 09 Iun 2011, 00:27

Am scris despre persoana despre care s-a mai scris si despre acelasi cabinet care apare de mai multe ori. Mi se pare corect sa existe si pareri pro, dar si contra pentru ca fiecare isi spune punctul de vedere, iar parintii este bine sa fie avertizati si sa ia contact si cu alte opinii. Nu stiam ca despre domnisoara logoped trebuie scris numai de bine, caci altfel este cenzurat mesajul.
monicaene
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iun 2011, 18:57

Re: Vreau sa merg cu baiatul meu la logoped!

Mesajde emil » 10 Iun 2011, 08:45

monicaene scrie:Am scris despre persoana despre care s-a mai scris si despre acelasi cabinet care apare de mai multe ori. Mi se pare corect sa existe si pareri pro, dar si contra pentru ca fiecare isi spune punctul de vedere, iar parintii este bine sa fie avertizati si sa ia contact si cu alte opinii. Nu stiam ca despre domnisoara logoped trebuie scris numai de bine, caci altfel este cenzurat mesajul.

Noi nu facem aici reclama sau antireclama unor cabinete logopedice. Opiniile le puteti exprima, fara sa puneti in dificultate persoane sau institutii. Am lasat peste tot numai nume prescurtate, fie ca ii laudati, fii ca ii criticati.

Multumesc de intelegere
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Vreau sa merg cu baiatul meu la logoped!

Mesajde nnicco67 » 22 Iun 2012, 20:16

Va pot spune ca un logoped bun dar si d-voastra puteti rezolva aceasta problema . Cautati materiale de la A.G [modificat de moderator] pe GOOGLE.Exista un cd si o carte cu materiale de logopedie foarte bune,comandati si vin prin posta foarte repede. Sunt fffbune!
nnicco67
 
Mesaje: 51
Membru din: 12 Mar 2009, 22:06

Anterior

Înapoi la Parintii intreaba, educatorii raspund

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori