invitatie celor interesati

Discutii despre noua programa, avand in vedere noul plan de invatamant

invitatie celor interesati

Mesajde invatator » 11 Noi 2004, 00:46

In 21 nov a.c., ora 14, la Casa de Cultura a orasului, ONG, As "PRO COPILARIA" din Ocna Mures, Alba,organizatie apolitica si fara scop economic, organizeaza spectacolul aniversar, acum, la implinirea a 3 ani de la fondare; din spectacolul intitulat "Toamna tarzie..." selectez: concurs de recitari tematice la clasele I-IV, coruri, solisti vocali si instrumentisti, dansuri populare romanesti si maghiare, dansuri latino si "de societate", o parada modei pt copii, joc de rol. Prezentarea, in versuri, este asigurata de personajele: Toamna, un copil si Greierele!
In holul Casei de Cultura organizam o mini-expozitie de desene si lucrari practice in aceeasi tema :toamna.
In final se vor acorda Premiile asociatie, ceea ce facem anual, unor copii cu activitate sustinuta in cadrul organizatiei, cu bune rezultate la inv, dar care provin din familii defarorizate social.
Va asteptam pe toti cu mare-mare drag!
Elena Carunta, presedinte
Parteneri:
BRD, Oc Mures
Primaria Oc Mures
ISJ Alba
firme si societati private
"In tot ce e urat si rau in jurul meu, o vina am si eu."

"Ceea ce nu poate fi schimbat, trebuie invatat sa fie suportat."- proverb scotian

...candva am vrut- si am crezut ca pot- sa schimb lumea; cand am vazut ca nu pot, m-am schimbat eu...
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde mariro » 11 Noi 2004, 23:32

Va felicit pe tine si pe ceilalti membri, la trei ani de la infiintarea ONG Pro Copilaria. Aveti activitati atractive, bogate, alaturi de copii si pentru copii! Va doresc o activitate lunga si neobosita pe acest drum greu dar si placut!Succes! :P
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati


Înapoi la Programa scolara Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator