manual

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

manual

Mesajde bya » 26 Ian 2006, 15:19

Am vazut o carte prezentata aici " Aplicatii Powerpoint educationale",
ma intereseaza cum pot sa aflu mai multe despre ea si cum s-o achizitionez :lol:
bya
 
Mesaje: 2
Membru din: 26 Ian 2006, 15:09

Mesajde emap » 04 Mar 2006, 00:14

Si eu am postat intrebarea la o sectiune in care era prezentata. Din pacate nu am primit raspuuns si nu am avut suficient timp si noroc sa o gasesc in librarii.
Promit ca atunci cand am informatia o voi transmite.
emap
 
Mesaje: 63
Membru din: 03 Feb 2004, 17:48

Mesajde emap » 04 Mar 2006, 02:00

Am postat la sectiunea Materiale >> Fizica, un test realizat cu PowerPoint si VBA. Este realtiv usor de realizat si nu am avut nevoie de nici un manual (Help-ul sa traiasca!).
Asa ca pana gasim acea carte putem sa ne ajutam si singuri.
Dar si eu imi doresc cartea de care ati amintit. Sper sa gasesc in ea sfaturi si solutii utile pentru a realiza materiale interactive cu PowerPoint.

O adresa ce va poate fi de folos:
http://skp.mvps.org/toc.htm
emap
 
Mesaje: 63
Membru din: 03 Feb 2004, 17:48

Mesajde emil » 04 Mar 2006, 07:31

emap scrie:Am postat la sectiunea Materiale >> Fizica, un test realizat cu PowerPoint si VBA. Este realtiv usor de realizat si nu am avut nevoie de nici un manual (Help-ul sa traiasca!).
Asa ca pana gasim acea carte putem sa ne ajutam si singuri.
Dar si eu imi doresc cartea de care ati amintit. Sper sa gasesc in ea sfaturi si solutii utile pentru a realiza materiale interactive cu PowerPoint.

O adresa ce va poate fi de folos:
http://skp.mvps.org/toc.htm

Am vazut materialle dvs. Sunt mai mult decat bune!
Cred ca ar fi bine sa cream un loc de unde sa primim sfaturi de realizare a unor astfel de minunatii.
Oricum, in spatele lucrarilor dumneavoastra sta multa munca si documentare serioasa, mai mult decat "help"
Cat depre manual, puteti consulta www.edusoft.ro .

Va multumim pentru excelentele lectii!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori