Cum postam pe site materiale? Va rog sa ma ajutati !

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Cum postam pe site materiale? Va rog sa ma ajutati !

Mesajde lucaciuadriana » 22 Sep 2011, 14:40

Va rog sa ma ajutati si pe mine.Nu stiu cum sa postez materiale pe site si ma intereseaza acest lucru .Am cateva materiale pe care doresc sa le impart cu toti colegii invatatori si nu stiu cum se face. Va multumesc anticipat!
lucaciuadriana
 
Mesaje: 1
Membru din: 07 Feb 2010, 14:13

Re: Cum postam pe site materiale? Va rog sa ma ajutati !

Mesajde rofi3 » 22 Sep 2011, 17:15

Dupa ce va inscrieti pe site , va logati in contul dvs click pe tipul de invatamant unde poate fi folosit materialul dvs. si pe materia la care poate fi incadrat materialul dvs. sau clasa unde poate fi folosit (pentru invatamantul primar).

Veti observa ca in fiecare tip de invatamant aveti mai multe sectiuni cu subsectiuni . Mergeti pe sectiunea dorita si click pe categoria dorita: : Lectii, Teste , Fise de lucru , Planificari etc. In fereastra categoriei selectate , aveti in coltul dreapta sus, butonul verde Propuneti un material . Click pe buton si va aparea o fereastra in care introduceti titlul materialului , o descriere si butonul Browse care va permite sa incarcati fisierul dvs de pe calculatorul personal la noi pe site.
Fisierul incarcat trebuie sa nu depaseasca dimensiunea aproximativa de 4,8 MB.

Alte instructiuni de postare a materialelor mai gasiti si in pagina Ajutor de pe site : http://scoli.didactic.ro/ajutor
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori