salariu suplinitor

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

salariu suplinitor

Mesajde cmd_classic » 19 Feb 2006, 16:33

Buna ziua!

Sunt nou, din pacate, pe didactic.ro, am citit cu interes unele aprecieri si comentarii privitoare la subiectul care ma intereseaza.

Ceea ce as vrea eu sa-mi clarific este daca un suplinitor calificat, cu continuare pe post de trei ani, in aceeasi unitate de invatamant, are dreptul sa primeasca salariu de merit, in conditiile indeplinirii criteriilor de eligibilitate.

Am citit si metodologia si nu se face nicio discriminare. Stie cineva mai multe amanunte.
cmd_classic
 
Mesaje: 4
Membru din: 19 Feb 2006, 16:24

Re: salariu suplinitor

Mesajde doina_barsan » 19 Feb 2006, 17:54

cmd_classic scrie:Buna ziua!

........
Ceea ce as vrea eu sa-mi clarific este daca un suplinitor calificat, cu continuare pe post de trei ani, in aceeasi unitate de invatamant, are dreptul sa primeasca salariu de merit, in conditiile indeplinirii criteriilor de eligibilitate.

Am citit si metodologia si nu se face nicio discriminare. Stie cineva mai multe amanunte.

Intr-adevar, nu se face discriminare si, in conditiile de mai sus, ai dreptul sa participi la concurs pt acordarea salariului de merit :!: La mine la scoala s-au luat si suplinitorii calificati in calcul la sal de merit.
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

salariu de merit

Mesajde cmd_classic » 20 Feb 2006, 15:37

Astazi mi s-a spus ca, desi am continuare pe post, responsabilul de la inspectorat motiveaza ca trebuie respectat art.15, alin. 2 din metodologie, intrucat nu as avea 6 luni de la angajare, pentru ca mi s-a dat in fiecare an, la 1 sept., decizie pe post.

Credeti ca poate exista o astfel de justificare?
cmd_classic
 
Mesaje: 4
Membru din: 19 Feb 2006, 16:24


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron