lectie deschisa

lectie deschisa

Mesajde ralucadiaconu » 18 Feb 2006, 13:23

Buna ziua
ma numesc Raluca si sunt profesor debutant de Biologie.Am de tinut o lectie deschisa si pt ca e prima oara nu prea stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez.Daca e cineva amabil...As vrea sa tin lectie la cls a VIIa la sistemul nervos.Va multumesc
ralucadiaconu
 
Mesaje: 4
Membru din: 12 Noi 2005, 12:19

Mesajde doina_barsan » 19 Feb 2006, 10:42

Raluca, eu cred ca tu te referi la Proiectul de tehnologie didactica (Proiectul de lectie), nu?In cazul acesta, sa stii ca exista pe didactic la materiale o multime de asemenea proiecte de lectie din care te poti inspira. Ai intrat la disciplina Biologie la Lectii?
Un ajutor semnificativ este un material existent pe didactic care se refera la Microproiectare didactica (e scris titlul cu albastru) si cuprinde si schita de proiect didactic (toate etapele) dar, din pacate, nu mai stiu autorul pt a-l putea gasi repede.
Eu l-am salvat in calculator si, daca vrei, ti-l trimit prin mail (da-mi adresa ta de mail prin mesaj personal).
SUCCES!
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde doina_barsan » 19 Feb 2006, 21:50

Pana la urma am gasit!!!
La irina_teona la materiale este " Sablon de realizare a microproiectarii didactice" la adresa
http://www.didactic.ro/files/8/obiective.doc
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Biologie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori