Invazie de mesaje de neînţeles

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Invazie de mesaje de neînţeles

Mesajde viocro » 10 Sep 2011, 18:53

În ultimele zile au apărut peste tot mesaje de la nume noi. Îmi asum ruşinea ne a recunoaşte că nu le înţeleg, precum şi teama de intra să văd unde trimit adresele din cauza pericolului de a-mi virusa computerul (am păţit o dată şi a fost complicat de remediat şi cu urmări păguboase).
Nu somez pe nimeni, nu am dreptul să o fac, dar apar peste tot unde avem teme de discuţie punctuale şi este derutant. Poate cineva dintre administratori să le atragă atenţia să-şi facă topicul lor, iar cine este interesat să discute şi să-şi împartă adresele s-o facă într-un singur loc.
Oricum, sunt şi eu oarecum curioasă: ce conţin?
Multă sănătate tuturor!
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: Invazie de mesaje de neînţeles

Mesajde rofi3 » 10 Sep 2011, 22:03

Aveti raspunsul nostru la acest topic:
viewtopic.php?f=23&t=17770&p=191514#p191514
Va multumim pentru intelegere.
Speram ca situatia va fi remediata Luni.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Invazie de mesaje de neînţeles

Mesajde emil » 10 Sep 2011, 22:08

viocro scrie:În ultimele zile au apărut peste tot mesaje de la nume noi. Îmi asum ruşinea ne a recunoaşte că nu le înţeleg, precum şi teama de intra să văd unde trimit adresele din cauza pericolului de a-mi virusa computerul (am păţit o dată şi a fost complicat de remediat şi cu urmări păguboase).
Nu somez pe nimeni, nu am dreptul să o fac, dar apar peste tot unde avem teme de discuţie punctuale şi este derutant. Poate cineva dintre administratori să le atragă atenţia să-şi facă topicul lor, iar cine este interesat să discute şi să-şi împartă adresele s-o facă într-un singur loc.
Oricum, sunt şi eu oarecum curioasă: ce conţin?
Multă sănătate tuturor!


Ne cerem scuze pentru situatia aparuta, problema dureaza de cateva sapatamani sau chiar de luni de zile si nu a fost remediata. Am incercat sa mai sterg din mesaje, le voi sterge pe cele care va deranjeaza, voi mai elimina din roboti. Am mai transmis un mesaj de scuze si la un alt topic. Va rog sa nu va impacientati, mesajele parazite nu va aduc virusi, este bine insa sa nu accesati linkurile pe care le gasiti in mesaj.

Numai bine
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Invazie de mesaje de neînţeles

Mesajde viocro » 10 Sep 2011, 23:55

Nu trebuie să vă scuzaţi. Eu am crezut că mesajele sunt trimise pe persoane reale şi mi s-a părut nelalocul lor mesajele presărate cu duiumul pretutindeni. Acum am înţeles cât de cât şi-mi pare rău pentru truda inutilă pe care o aveţi.
Şi poate îmi spuneţi ce înseamnă "bamat" din informaţia care a apărut în cele câteva ore când nu am mai putut intra pe Forum:

Informaţie
Aţi fost banat permanent pe acest forum.

Vă rugăm să contactaţi Administratorul forumului pentru mai multe informaţii.

Adresa dumneavostră de IP a fost banată.

Nu e numaidecât să-mi răspundeţi dacă aveţi multă muncă la eliminat roboţi, dar eu tot încerc pentru că sunt curioasă să ştiu ce s-a întâmplat.
Sănătate multă şi îmi pare rău de situaţie.
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: Invazie de mesaje de neînţeles

Mesajde emil » 11 Sep 2011, 00:11

In administrarea unui Forum exista optiunea de interzicere a accesului unui utilizator la facilitatile forumului, fara a-l sterge. Aceasta este banarea. Din pacate, o persoana neexperimentata a intervenit si a banat o adresa de IP de pe care se face accesul utilizatorilor, oprind practic intreaga activitate de pe forum. Imi cer eu scuze pentru acest incident. Nu am fost suficient de vigilent...
Va doresc succes si cat mai multa activitate pe Forum!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Invazie de mesaje de neînţeles

Mesajde sportiv » 11 Sep 2011, 13:06

Mulțumim! Bine că s-a rezolvat problema!
Succes tuturor la clase!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori