plata adeverintelor

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

plata adeverintelor

Mesajde tonka » 23 Iun 2011, 15:06

Consiliul de Administratie poate vota ca scoala sa perceapa taxa la ridicarea unui act ? ( adeverinta, foaie matricola, diploma)
tonka
 
Mesaje: 18
Membru din: 15 Iun 2009, 22:52

Re: plata adeverintelor

Mesajde emil » 23 Iun 2011, 15:31

tonka scrie:Consiliul de Administratie poate vota ca scoala sa perceapa taxa la ridicarea unui act ? ( adeverinta, foaie matricola, diploma)


Da, poate lua o astfel de hotarare, evident, respectatnd legea!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: plata adeverintelor

Mesajde sportiv » 23 Iun 2011, 23:08

In atributiunile C A nu este aceasta ,,inlesnire”Legea prevede doar cele 3 tipuri de finantare,asa ca nu cred ca se poate!
Parerea mea (Vanghelica) :D
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: plata adeverintelor

Mesajde emil » 24 Iun 2011, 08:39

CA poate hotara o forma legala de obtinere a unor venituri extrabugetare.
Anumite documente care nu fac obiectul obligatiilor curente ale scolii, pot fi platite cu sume modice, prin casieria unitatii scolare.

Numai bine,
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: plata adeverintelor

Mesajde camifb » 07 Sep 2011, 14:26

emil scrie:CA poate hotara o forma legala de obtinere a unor venituri extrabugetare.
Anumite documente care nu fac obiectul obligatiilor curente ale scolii, pot fi platite cu sume modice, prin casieria unitatii scolare.

Numai bine,

Buna ziua,
Sper sa nu va suparati ca intreb, dar puteti sa imi spuneti cine are obligatia de a elibera actele de studiu si adreveritele care atesta calitatea persoanei?
Stiu ca la facultate se plateste diploma de grad, dar nu imi amintesc sa fi platit diploma de licenta sau foaia matricola. Dar daca nu se specifica clar ca este interzis inseamna ca este permis.
Inca o data va rog sa ma iertati ca am intervenit.
camifb
 
Mesaje: 456
Membru din: 08 Feb 2007, 22:51
Localitate: Deva


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron