Distinctia "Gheorghe Lazar"

Distinctia "Gheorghe Lazar"

Mesajde lenav7 » 31 Ian 2006, 16:49

Am auzit la ultima sedinta ca s-ar fi revenit asupra acordarii acestei distinctii! Are cineva noutati? Cine stie care sunt conditiile acordarii acestei distinctii? :(
lenav7
 
Mesaje: 172
Membru din: 06 Ian 2006, 22:04
Localitate: Bucuresti

Distinctia

Mesajde dddddd » 31 Ian 2006, 19:35

Din cate am citit eu sunt asemanatoare cu cele de la gradatia de merit, doar ca se acorda mai putine pe judet. La noi nu s-a anuntat nimic, ar trebui ISJ-ul sa o faca, dar am auzit ca se acorda. Probabil personalul ISJ vor lua mai intai.!!! :P
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Mesajde luiza-doina » 31 Ian 2006, 20:08

Din cate stiu aceasta distinctie nu se acorda decat pe un an fata de gradatia de merit care e pe 4 ani.
luiza-doina
 
Mesaje: 141
Membru din: 07 Dec 2004, 22:34
Localitate: galati

Mesajde lenav7 » 31 Ian 2006, 23:35

Multumesc pentru raspunsuri, eu aveam senzatia ca se acorda doar celor cu vechime matusalemica prin invatamant!
As mai avea o nedumerire, avand in vedere ca la noi, informatiile ajung pe sistemul " din gura in gura" - ce stiti despre olimpiada Michelangelo? :?: :(
lenav7
 
Mesaje: 172
Membru din: 06 Ian 2006, 22:04
Localitate: Bucuresti

distinctia Gheorghe Lazar

Mesajde biaduca » 14 Feb 2006, 11:44

Distinctia Gh. Lazar se acorda tuturor persoanelor care au cel putin definitivat si activitate deosebita.Categoriile la care va puteti inscrie sunt in functie de vechime.Cei mai tinerei in ale invatamantului primesc "Adresa de multumire publica", fara nici un premiu in bani, celelalte catecorii avand si cate un premiu in bani.Eu am solicitat anul trecut, mi s-a aprobat, insa, a trecut aproape un an si nu am primit nimic.Am inteles ca nu sunt fonduri pentru acordarea premiilor in bani, dar nici o diloma nu am primit.Stie cine va ceva in legatura cu asta?Pupici. :P
biaduca
 
Mesaje: 52
Membru din: 13 Feb 2006, 11:58
Localitate: Iasi


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori