lamuriri pretransferare- punctaj pe specializare

Discutii despre modificarile legii invatamantului si a statutului personalului didactic. Opinii, idei, solutii.

lamuriri pretransferare- punctaj pe specializare

Mesajde mariana88 » 28 Apr 2011, 17:48

Buna ziua! Sunt cadru didactic titular pe un post de educatoare in mediul rural. Am depus dosar de pretransferare la cerere pentru un post in mediul urban, tot in invatamant preprimar. Mi s-au acordat doua punctaje, pentru prima specializare si pentru a doua specializare, fara ca eu sa solicit pretransferarea pe un post de invatator (mentionez ca am dubla specializare: invatator-educatoare). Altor colege care au aceeasi vechime, aceleasi studii si aceleasi specializari nu li s-au acordat punctaje pentru fiecare specializare in parte. De ce? Din surse neoficiale am inteles ca cele doua punctaje ar trebui de fapt cumulate. Ma poate ajuta cineva? Sunt total in ceata. VA MULTUMESC ANTICIPAT!
mariana88
 
Mesaje: 60
Membru din: 23 Noi 2007, 23:44

Re: lamuriri pretransferare- punctaj pe specializare

Mesajde marikaj » 28 Apr 2011, 18:47

Poate aveti o fisa de evaluare oprita (ciorna dupa care ati facut fisa) si acasa sa verificati daca va puntati toate ce punctaj obtineti si daca cea afisata la ISJ corespunde
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: lamuriri pretransferare- punctaj pe specializare

Mesajde mariana88 » 28 Apr 2011, 20:41

Punctajul pe care mi l-am facut eu nu corespunde cu cel dat de ISJ, cel pe care mi-l facusem eu era cu aproximativ un punct mai mare, deci nu poate fi vorba de punctajul autoacordat si cel acordat de inspectorat. Intre aceste doua punctaje acordate de ISJ , pe specializari, este diferenta cam de 20 de puncte.
mariana88
 
Mesaje: 60
Membru din: 23 Noi 2007, 23:44


Înapoi la Legislatia privind invatamantul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori