Proiect Manual

Proiect Manual

Mesajde immahtoor » 11 Apr 2011, 02:12

Buna ziua,

Numele meu este Laura, sunt studenta in anul 3 la Design Grafic.
Iata de ce am deschis un topic in aceasta sectiune: pentru proiectul de diploma, care va marca finalizarea studiilor mele, am ales sa reconstruiesc din punct de vedere vizual un manual de romana de clasa a Xa, atat in ceea ce priveste ilustratia cat si modul de organizare al informatiei si al elementolor in pagina ( care la mare parte din manuale de multe ori lasa de dorit ). Ambitia mea este de a face dintr-un simplu manual, o carte mai placuta, mai apropiata de adolescentii din ziua de azi si de nevoile lor. As vrea sa fie interactiv si revolutionar. Cu alte cuvinte, as vrea sa fac un manual de romana pe care elevul sa il citeasca pe sub banca in ora de matematica :D
Din nou, nu vorbesc de continutul efectiv, ci de "ambalajul" in care vine informatia.

Prin urmare, m-ar interesa sa aud sugestii/plangeri in legatura cu manualele din ziua de azi direct de la persoanele care lucreaza cu ele - din perspectiva pe care eu nu am avut ocazia sa o cunosc.

Va multumec!
immahtoor
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Apr 2011, 18:34

Re: Proiect Manual

Mesajde msimc » 12 Apr 2011, 15:34

Te ajutam cu placere daca era la clase mai mici!
msimc
 
Mesaje: 59
Membru din: 20 Mai 2007, 10:32

Re: Proiect Manual

Mesajde immahtoor » 17 Apr 2011, 17:21

Va multumesc oricum pentru raspuns :)
immahtoor
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Apr 2011, 18:34


Înapoi la Limba şi literatura română

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori